![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/illustration_wide/public/news/2020/09/17/illustrations/foto-khram3t.jpg?itok=jSZ1TP6f×tamp=1600336437)
У храмі Різдва Богородиці XVII століття у місті Комарно Городоцького району на Львівщині (відомий також як Костел в Комарно) розпочалися археологічні дослідження. Роботи передбачають вивчення стану фундаментів, прихрамової території та крипт під підлогою.
Розповідає доцент кафедри архітектури та реставрації Інституту архітектури та дизайну Національного університету «Львівська політехніка» Василь Петрик:
– Дослідження костелу цьогоріч стартували з початку вересня і на цьому етапі я як науковий консультант допомагаю організовувати процес науково-дослідних робіт. Справа в тому, що костел є дуже цілісна і органічна пам’ятка перехідного періоду від пізнього ренесансу до бароко. Він є цікавим об’єктом для багатьох дослідників: архітекторів, реставраторів, дослідників суміжних спеціальностей.
Такі комплексні наукові дослідження на об’єкті, від основи храму і до даху, не проводилися давно. Останні проєктні роботи проводилися виключно стосовно стану даху, оскільки дах є в досить незадовільному стані. І зараз ми працюємо над тим, щоб зробити комплексний проєкт реставрації та пристосування пам’ятки.
Як на багато інших храмів ХVІІ століття у Львівські області цей храм в досить непоганому стані збереження. Поза тим частина об’єкта є в незадовільному стані. Порятунку та протиаварійних потребує захристія та дах. Фундаменти храму в доброму стані і це нам дає нам позитивний настрій для того, що реставрація буде успішною.
Комплексні наукові дослідження і проєктні роботи повинні бути закінчені до кінця жовтня. Це дуже стислі строки. Буде готовий документ, який дасть можливість виступити до державних органів з планом фінансування цього об’єкту, де будуть визначені додаткові проєктні роботи на рівні робочої документації і робочого проєктування та буде видно фінансування загального об’єму робіт.
Вже перші дні дали несподівані результати – віднайдені нові входи до підземель під спорудою. Нині тривають дослідження у криптах храму, де раніше хоронили представників місцевої еліти.
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2020/09/17/gallery/foto-khram3.jpg?itok=cdKk8F4r×tamp=1600336437)
![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/pixel/public/news/2020/09/17/gallery/foto-khram-vasyl-petryk.jpg?itok=5sFNoNos×tamp=1600336437)