У міжнародному рейтингу наукових установ SCImago 2020 Львівська політехніка – восьма серед українських вишів

11 червня 2020, 15:24
За матеріалами сайту «ЄвроОсвіта»

Лабораторія SCImago опублікувала черговий випуск міжнародного рейтингу наукових установ – The SCImago Institutions Rankings 2020. Серед 7026 світових наукових установ, представлених в рейтингу, 45 – українських, зокрема 29 закладів вищої освіти.

До трійки лідерів рейтингу серед українських ЗВО входять Український державний університет залізничного транспорту, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника і Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Національний університет «Львівська політехніка» посідає восьме місце.

Міжнародний рейтинг наукових установ SCImago виходить щорічно з 2011 року. В його основі – три групи індикаторів.

1. Індикатори, що оцінюють науково-дослідну роботу. В цю групу входять одинадцять індикаторів, сумарний ваговий коефіцієнт яких складає 50%. Джерело даних – система Scopus.
  2. Індикатори, що оцінюють інноваційну діяльність. Сюди включено три індикатори, сумарний ваговий коефіцієнт – 30%. Джерело даних – база даних PATSTAT.
  3. Індикатори, що оцінюють соціальний вплив – включено три веб-індикатора, сумарний ваговий коефіцієнт – 20%. Джерела даних – Google і Ahrefs.

The SCImago Institutions Rankings 2020