У рамках Днів європейської спадщини в Науково-технічній бібліотеці говорили про львівську фотографію 1920–30-х років

14 вересня 2020, 13:57
Науково-технічна бібліотека Львівської політехніки

І знову Дні європейської спадщини у Львові у Науково-технічній бібліотеці Університету!

Надія Козел, бібліотекарка й дослідниця розвитку фотомистецтва у Львові, прочитала гостям лекцію «Від теорії до практики або як у Львівській політехніці вчили фотографувати». Під час лекції гості довідались про львівських фотографів і митців першої третини ХХ століття, а також мистецькі середовища, академічні програми та фотогуртки, які вплинули на розвиток міжнародного фотомистецтва.

Особливу увагу було приділено діяльності викладачів та натхненників фотографічного напрямку у Львівській політехніці Генрика Міколяша та Вітольда Ромера, а також відомих випускників Університету, для яких мистецтво фотографії стало працею душі, – Яна Неймана, Юзефа Світковського, Яніна Мєжецка та інших.

Безперечно, львівська фотографія 1920–30-х років виняткова у своєму багатстві подій, насиченості оригінальними явищами й особистостями.