Вісім проєктів науковців Університету одержали прохідні бали на перших двох конкурсах Національного фонду досліджень України

9 вересня 2020, 09:59
Науково-дослідна частина Львівської політехніки

7 вересня 2020 року Наукова рада Національного фонду досліджень України затвердила рейтингові списки проєктів – учасників перших двох конкурсів: «Наука для безпеки людини та суспільства» (загалом – 421 допущений до оцінювання проєкт) та «Підтримка досліджень провідних та молодих учених» (загалом – 316 проєктів). Конкурси були тривалі та проходили в умовах жорсткої конкуренції наукових колективів України й за умов обмеження бюджетного фінансування НФДУ внаслідок секвестру.

Станом на 8 вересня 2020 року за першим конкурсом – «Наука для безпеки людини та суспільства» – одержали прохідні бали три проєкти авторства чи співавторства науковців Львівської політехніки:

• «Розроблення прототипу системи екстреної дозиметрії в умовах техногенних радіаційних аварій та терористичних атак» (професор Убізський С.Б.);
  • «Система підтримки прийняття рішень моделювання поширення вірусних інфекцій» (професор Шаховська Н.Б.);
  • «Методи управління веб-спільнотою в умовах психологічних, соціальних та економічних впливів на суспільство під час пандемії COVID-19» (доцент Федушко С.С.).

За другим конкурсом – «Підтримка досліджень провідних та молодих учених» – прохідні бали одержали п’ять проєктів авторства чи співавторства науковців Університету:

• «Дослідження фізичних систем та ефектів квантованості простору на квантових комп’ютерах» (спільно з Львівським національним університетом імені Івана Франка, автор – професор Ткачук В.М.);
  • «Дизайн поліфункціональних наноструктурованих моно- та біметалів з електрокаталітичними й антимікробними властивостями» (професор Кунтий О.І.);
  • «Розробка комплексної технології отримання та використання субстратів на основі органовміснихвідходів і природних сорбентів для потреб біологічної рекультивації та ремедіації техногеннопорушених земель» (професор Мальований М.С.);
  • «Інженерія кристалофосфорів для біомедичних застосувань, енергоощадного освітлення та безконтактної термометрії» (професор Василечко Л.О.);
  • «Одержання модифікованих низькомолекулярними органічними сполуками бітумів із нафтових залишків» (професор Братичак М.М., доцент Гунька В.М.).

Варто зазначити, що прохідні рейтингові бали можуть бути скориговані після уточнення бюджетів затверджених до фінансування проєктів, тож сподіваємося на більшу, в кінцевому підсумку, кількість фінансованих в 2020 році з боку НФДУ робіт під керівництвом науковців Національного університету «Львівська політехніка». Адже рівень поданих проєктних пропозицій від наших науковців – справді високий!