Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Наукова діяльність кафедри кафедри нарисної геометрії та інженерної графіки

Впродовж навчального 2019/2020року на кафедрі НГГ відчутно активізувалась видавнича діяльність, а також участь професорсько-викладацького складу кафедри в різноманітних науково-технічних конференціях. Загалом у 2019році працівниками кафедри НГГ булоопубліковано6 статей у виданнях України та Польщі, що внесені до переліку науково-метричних баз даних Scopus та Web of Sience. Це дозволило підняти загальну кількість публікацій кафедри у Scopus – виданнях до 10, а заодно і наростити колективний h-індекс викладацького складу кафедри до 4. Серед дев’яти науково-технічних конференцій, у яких приймали участь викладачі кафедри, на особливу увагу заслуговує спільна конференція Національного університету «Київський політехнічний інститут» ім. І. Сікорського та Херсонського національного технічного університету. На цю представницьку конференцію були залучені і іноземні науковці, а також провідні фахівці України у аерокосмічній сфері. Викладачами НУ «Львівська політехніка» на цій конференції було зроблено 5 доповідей, котрі були відзначені оргкомітетом конференції як найінформативніші та змістовніші.  Поряд із активною діяльністю по  проведенню науково-технічних конференцій викладачі кафедри опублікували результати своїх наукових досліджень і у виданнях фахового рівня. Загалом у фахових виданнях впродовж року було опубліковано 7 статей, п’ять із яких  опублікував один із провідних науковців НУ «ЛП» в галузі архітектури доцент Стоцько Ростислав. Така активна видавнича діяльність дозволила йому очолити список науковців кафедри у рейтинговому оцінюванні наукової активності викладачів. Слід відзначити і активну  наукову видавничу діяльність доцента Свідрак Інги та старшого викладача Строган Орисі.

Як і у попередні   роки у 2019 році продовжував свою активну винахідницьку діяльність професор Афтаназів Іван. Результатом цієї діяльності постали одержані за власності Національного університету «Львівська політехніка»,два патенти на винаходи. Ще по двох заявах на винаходи проф. Афтаназіва І.С. одержано позитивні рішення експертів «Укрпатенту», дві нові заявки прийнято до розгляду.

У грудні 2019 року завершився і термін дії затвердженої Міністерством освіти України науково-дослідницької тематики кафедри «Геометричне моделювання технологічних процесів та будівельних конструкцій». Тематика розроблялась науковцями кафедри впродовж останніх трьох років. За її дослідженнями опубліковано більше 20 наукових статей, підготовлено до захисту дисертаційну роботу на здобуття наукового ступеня доктора архітектури (доц. Стоцько Р.З.) До виконання тематики та оформлення звіту по ній були залучені  усі викладачі кафедри та її допоміжний персонал. Звіт кафедри успішно заслухано і затверджено на Вченій раді Інституту математики і фундаментальних наук, його подано для розгляду у відповідний підрозділ МОН України.

На даному етапі колектив кафедри НГГ активно працює над формулюванням чергової кафедральної теми та напрямку подальших досліджень. Скоріше всього ця тематика стосуватиметься досліджень ефективного застосування сучасних 3D- принтерних технологій у моделюванні хіміко-технологічних, машинобудівних та будівельних процесів. Для цього на кафедрі накопичено її науковцями певний досвід, і що неабияк важливо, придбано діючу модель  3D- принтера. Сподіваємося на досягнення успішних результатів у цій царині сучасної інженерії.

Оновлено 4 years 6 міс тому