Заступник директора Студмістечка Університету про особливості та проблеми цьогорічного поселення в гуртожитки

27 серпня 2015, 15:18
Наталія Павлишин, тижневик «Аудиторія»

Після найгарячішого періоду в житті Львівської політехніки – вступної кампанії, починається не менш активний і насичений час для першокурсників – поселення в гуртожитки.

Поселення почалося зі 17 серпня. Першими свої місця отримали студенти пільгових категорій. Основна хвиля заселення нових студентів тривала впродовж двох тижнів, але поселятимуть (за наявності вільних місць) ще до 10 вересня.

Цьогорічною особливістю поселення є збереження тенденції до збільшення кількості вступників зі Сходу та Криму:

– Цьогоріч у Політехніку вступило чимало молоді з Донеччини, Луганщини з території, де триває АТО, також із Криму, Харкова, Одеси, Миколаєва, Києва, тобто представлена практично вся географія, – розповів заступник директора Студмістечка Львівської політехніки Ігор Якубовський. – Поселення досить складне, хоча ситуація не значно гірша, ніж минулоріч, заяв приблизно така ж кількість. Додатково, як і попередні роки, використовуємо місця в гуртожитках Львівського автомобільно-дорожнього коледжу Львівської політехніки, Львівського кооперативного коледжу економіки і права. Також на початку літа обговорювали можливість поселення наших студентів у гуртожитки різних навчальних закладів Львова, але більш «ясна картина» буде вже невдовзі, коли вони розселять своїх студентів. Проблема в тому, що нам пропонують кімнати в дуже занедбаному стані, які різко контрастують навіть із нашими, так званими, поганими гуртожитками, а плата там досить висока. Тому це викликає певну напругу. Ще одна специфіка цьогорічного поселення – Верховна Рада України ухвалила закон, на підставі якого діти учасників АТО і учасники АТО мають пільги при вступі на навчання і при поселенні, зокрема – безкоштовне проживання.

Та є й позитивні моменти. За літо встигли завершити ремонт санвузлів, кухонь та коридорів у гуртожитку № 9 і розпочали такі ж роботи в гуртожитку № 5.

– Врешті поселятимемо студентів у гуртожиток №1. Там ще завершуються ремонти в частині, де був санаторій-профілакторій, тож до 1 жовтня, сподіваємося, що матимемо додатково сотню місць. Це стане ще однією можливістю для вирішення проблеми. Але вже навіть зараз матимемо майже двісті абсолютно нових місць із гарними меблями, ламінованою підлогою. Також врешті поремонтували сходи, які ведуть від вул. А. Сахарова до Студмістечка, – додав наостанок Ігор В’ячеславович.