Привітання ректора Національного університету «Львівська політехніка» зі світлим святом Воскресіння Христового

28 квітня 2016, 15:47
Ректор Львівської політехніки

Вельмишановні львівські політехніки і Ваші родини! Христос воскрес! У цьому органічному співзвуччі двох слів закладена глибинна сутність нашої віри у краще майбутнє, нашої надії та животворного джерела життя та любові.

Вельмишановні львівські політехніки і Ваші родини!

Для абсолютної більшості з Вас величне і світле свято Воскресіння Христового особливо шановане та значиме. Й не тільки тому, що приходить разом із квітучою порою року – весною. Це – насамперед символ перемоги життя над смертю, добра над злом, світла над пітьмою, віри над зневірою.

У ці дні ми по-новому відчуваємо себе у навколишньому світі, оцінюємо чистоту власних помислів, бажань та вчинків. А ще – стаємо добрішими, милосерднішими, терплячішими один до одного. Адже, як нас переконує Святе Письмо, будь-яка добра справа, зроблена однією людиною на користь іншої, є гідною в очах Господніх і з часом обов’язково воздасться їй сторицею. Пам’ятаймо ж про це повсякчас!

Україна розпочала доленосні реформи в усіх сферах життя. Мета їх – здійснити історичний прорив у світовий економічний й інтелектуальний простір, стати повноправним членом Європейської спільноти. Невдовзі українці матимуть змогу безперешкодно відвідувати без віз країни Шенгенської зони.

Проте всіх нас не може не турбувати драматична ситуація на Сході держави. На цій зраненій та розореній споконвічній українській землі й надалі триває кривава бійня, розв’язана проросійськими сепаратистами та зовнішнім агресором, котра забрала життя тисяч людей. Росія, віроломно порушивши міжнародні правові норми, окупувала Крим, веде проти нас підступну гібридну війну, котру засуджують всі люди доброї волі на Землі.

Але з нами – правда! З нами – тверда і непоборна віра у те, що ми неодмінно переможемо – і зовнішнього ворога, і ворога внутрішнього: економічний безлад та корупцію, злочинність та політичний хаос. А для цього нам слід докласти всіх зусиль, аби допомогти своїй Батьківщині подолати кризу, збудувати нову вертикаль влади, сформувати нове громадянське суспільство, започатковане в буремний час Революції Гідності, провести децентралізацію. Одне слово – конкретними справами зміцнити її єдність, суверенітет, територіальну цілісність та незалежність.

Цей рік – особливий у новітній історії нашої держави. Незалежній Україні виповнюється чверть століття! Головним підсумком прожитих років я вважаю те, що ми стали по-справжньому єдиною монолітною державотворчою нацією, котра обрала демократичний вектор розвитку.

«Христос воскрес – воскресне й Україна!». Ми віримо у свою незалежну й соборна державу, впевнені, що вона відродиться у міцну, розвинуту авторитетну європейську державу, якою гордитимуться всі прийдешні покоління українців.

Щиро вітаю всіх зі світлим святом Воскресіння Христового! Нехай Пасхальна радість торкнеться серця кожного, даруючи нову надію і духовну силу відродження!

Нехай благодатне Великоднє світло просвітить кожну душу, кожне серце, кожну домівку і родину!

Зичу Вам, аби у цей величний день душі Ваші були багаті на добро, як святковий стіл, чисті та осяйні, як Великодній рушник, веселі та натхненні, як барвисті українські писанки!

Христос воскрес! Воістину воскрес!

Ректор Національного університету «Львівська політехніка»,
голова Ради ректорів Львівщини