У зв'язку зі вступом у дію нових Законів України "Про метрологію та метрологічну діяльність" та Закону "Про технічні регламенти та оцінку відповідності", з прийняттям нової редакціїміжнародного стандарту, впровадженого в Україні у якості національного ДСТУ ISO/IEC 17025:2017 та новими вимогами до акредитації лабораторій, з метою роз'яснень та надання методичної допомоги працівникам метрологічних служб, випробувальних, вимірювальних та калібрувальних лабораторій для оцінки їх можливостей та технічної компетентності, а також для підготовки до проходження акредитації в НААУ, ТОВ "НТЦ Інсталсервіс" проводить за участю провідних фахівців ДП "Укрметртестстандарт", Національного агентства з акредитації України та Академії метрології України науково-практичний семінар на тему: "Метрологічна діяльність підприємств та лабораторій у світлі оновленого законодавства України в сфері технічного регулювання. Акредитація випробувальних та калібрувальних лабораторій в НААУ відповідно до вимог ДСТУ ISO/IEC 17025:2006. Нова редакція ДСТУ ISO/IEC 17025:2017. Метрологічний нагляд та лабораторний контроль".
Програма семінару включає наступні питання:
- Підготовка випробувальних та калібрувальних лабораторій до проходження акредитації у Національному агентстві з акредитації України згідно з вимогами ДСТУ ISO/IEC 17025:2006.
- Основні положення та порядок проходження процедури акредитації в НААУ. Вимоги НААУ до подачі документів.
- Акредитація лабораторій у відповідності до вимог міжнародного стандарту ISO/IEC 17025:2005. Практичні аспекти.
- Порядок оцінки відповідності заявника критеріям акредитації.
- Керівництво за якістю випробувальної лабораторії.
- Організація внутрішнього аудиту лабораторного контролю.
- Система менеджменту якості випробувальної лабораторії на основі серії стандартів ІSO/IEC 17025:2006.
- Внутрішній аудит і вимоги до його проведення згідно ІSO/IEC 17025.
- Нова редакція міжнародного cтандарту, впровадженого в Україні у якості національного ДСТУ ISO/IEС 17025:2017. Основні положення документу. Вимоги до акредитації випробувальних та калібрувальних лабораторій.
- Практичні аспекти впровадження основних вимог та положень нового Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» у роботі метрологічних служб та лабораторій. Законодавчо регульована та добровільна сфера.
- Підзаконні та нормативно-правові акти з метрології на реалізацію Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність».
- Організація та порядок проведення повірки законодавчо регульованих ЗВТ, що перебувають в експлуатації, та оформлення її результатів (Наказ Мінекономрозвитку України № 193 від 08.02.2016 року). Вартість послуг з повірки ЗВТ. Міжповірочні інтервали ЗВТ, порядок їх визначення (Наказ Мінекономрозвитку України № 1747 від 13.10.2016 року).
- Типове положення про метрологічні служби підприємств та організацій, які виконують роботи у сфері законодавчо регульованої метрології.
- Метрологічний нагляд та його види. Порядок проведення. Права та обов’язки інспекторів з метрологічного нагляду Держпродспоживслужби України (Наказ Мінекономрозвитку України № 1837 від 01.11.2016 року "Про затвердження уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планової (позапланової) перевірки з метрологічного нагляду у сфері законодавчо регульованої метрології).
- Шляхи оцінки можливостей та технічної компетентності лабораторій центральними органами виконавчої влади.
- Участь у міжлабораторних звіреннях – основа оцінки можливостей та технічної компетентності лабораторій.
- Міжнародні звірення національних еталонів.
- Нові Технічні регламенти в галузі метрології, які гармонізовані з відповідними Директивами Європейського Союзу.
- Єдність вимірювань – сучасні підходи та форми забезпечення.
- Загальні підходи до калібрування засобів вимірювань, його зміст, об’єкти та суб’єкти.
- Рекомендації по визначенню термінів наступних калібрувань засобів вимірювань.
- Вплив точності вимірювань на результати оцінки відповідності.
- Оцінка невизначеності результатів вимірювань у лабораторіях.
- Метрологічна простежуваність у випробувальних та калібрувальних лабораторіях.
- Валідація методик виконання вимірювань - ключ до успішної демонстрації компетентності лабораторій.