Програма семінару включає наступні питання:
І.Стратегія розвитку системи технічного регулювання на період до 2020 року. Гармонізація законодавства України з міжнародними вимогами в галузі стандартизації, метрології та оцінки відповідності.
ІІ. Міжнародне співробітництво у сфері технічного регулювання. Визнання результатів оцінки відповідності, проведеної за межами України. Технічне регулювання експорту продукції у країни ЄС: процедури оцінки відповідності продукції виробників – експортерів для реалізації на ринках ЄС на сьогодні. Джерела інформації щодо органів ОВ, які мають право проводити роботи з оцінки відповідності для ЄС.
ІІІ. Розроблення та прийняття технічних регламентів і процедур оцінки відповідності. Зміст, форма та структура технічних регламентів. Відповідність введеної в обіг, наданої на ринку або введеної в експлуатацію в Україні продукції вимогам ТР. Особливості перехідних періодів застосування технічних регламентів та методичні рекомендації із їх застосування. Процедури оцінки відповідності, застосування яких передбачене технічними регламентами. Особливості розроблення, оприлюднення, обговорення та опублікування проектів технічних регламентів і процедур оцінки відповідності. Перегляд технічних регламентів і процедур оцінки відповідності та внесення до них змін.
IV. Оцінка відповідності як надійний інструмент захисту від небезпечної продукції. Нормативно-правова база підтвердження відповідності. Закон України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності». Процедури оцінки відповідності та підтвердження відповідності продукції та послуг. Здійснення добровільної оцінки відповідності та оцінки відповідності вимогам технічних регламентів. Визнані незалежні організації. Акредитовані випробувальні лабораторії виробників. Декларування відповідності продукції вимогам технічних регламентів. Знак відповідності технічним регламентам, правила його застосування та нанесення. Загальні принципи маркування знаком відповідності технічним регламентам. Визначення вартості робіт з оцінки відповідності.
V. Ринковий нагляд – один із ключових елементів нової системи технічного регулювання. Закон України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції».
- Налаштування ринкового нагляду для здійснення контролю за безпекою промислових товарів. Держпродспоживслужба України.
- Принципи ринкового нагляду.
- Органи державного ринкового нагляду та їх повноваження.
- Національний знак відповідності. Види перевірок.
- Перехід від застарілої системи контролю безпечності промислової продукції до сучасної європейської системи.
- Права та обов’язки суб’єктів господарювання.
- Особливості проведення ринкового нагляду у виробників, розповсюджувачів.
- Постанова КМУ № 1069 від 28.12.2016 р. (Про перелік видів продукції, щодо яких здійснюється державний ринковий нагляд).
- Відповідальність суб’єктів господарювання за введення в обіг продукції, що не відповідає встановленим вимогам.
- Вимоги до нехарчової продукції, що постачається до країн ЄС.
VI. Закон України «Про загальну безпечність нехарчової продукції».
- Основні принципи забезпечення та підтвердження безпечності продукції.
- Сучасні умови введення продукції в обіг.
- Загальні вимоги до безпечності продукції.
- Доказом безпечності продукції є її відповідність технічним регламентам та національним стандартам, що гармонізовані з відповідними європейськими стандартами.
VIІ. Закон України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення».
- Чи є обов’язковим отримання висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи на технологічну інструкцію аба на нехарчову продукцію, або на продукцію, для якої скасовано державну реєстрацію? Якщо не є обов’язковим, то якими законодавчими актами це можливо підтвердити?
- Чи потрібно проводити санітарно-епідеміологічну експертизу НД у випадку скасування ГОСТ (до 1992 року), за яким виробляється готовий продукт?
VIII. Системи менеджменту якості на основі міжнародних стандартів.
- Міжнародні стандарти серії ISO 9000 та ISO 10000.
- Процесний підхід згідно ISO 9000.
- Задоволеність замовників. Настанови щодо розглядання скарг в організаціях згідно стандарту ISO 10002: 2014.
- Нові версії міжнародних стандартів ISO 9000:2015 та ISO 9001:2015. Їх принципи та вимоги.
- Зміни в структурі стандарту ДСТУ ISO 9001:2015 «Системи управління якістю. Вимоги».
- Внутрішній аудит та аналізування системи управління якістю.
- Управління ризиками згідно міжнародних стандартів.
- Ризик-орієнтований підхід до менеджменту - основна концепція нової версії стандарту ДСТУ ISO 9001:2015.
ІХ. Реформування національної системи стандартизації з метою приведення її у відповідність до європейської моделі. Технічні умови України.
- Реалізаціїя положень нового Закону України «Про стандартизацію».
- Необхідність переходу на європейську модель стандартизації.
- Cкасування майже 15 тисяч ГОСТів, розроблених до 1992 року. Надання перехідного періоду. Прийняття національних стандартів та обговорення проектів нових нормативних документів.
- Перегляд діючих стандартів та продовження терміну їх дії. Перегляд та продовження чинності національних стандартів, які були вже скасовані раніше. Причини продовження терміну їх дії.
- Добровільне застосування стандартів як запорука високого рівня відповідальності виробника.
- Технічні умови України. Особливості їх застосування на сучасному виробництві. Що нового і що змінилося?
- Зміни законодавства та нормативно-правові акти, що регулюють порядок та умови розробки і перевірки технічних умов. З 13 січня 2016 року надано чинності стандарту: СОУ КЗПС 74.9-02568182-003:2016 «ТЕХНІЧНІ УМОВИ УКРАЇНИ. НАСТАНОВИ ЩОДО ТИПОВОЇ ПОБУДОВИ, ВИКЛАДЕННЯ, ОФОРМЛЕННЯ, ПОЗНАЧЕННЯ, ПРИЙНЯТТЯ ТА НАДАННЯ ЧИННОСТІ».
- Зміни законодавства щодо порядку та умов перевірки ТУ на нехарчову продукції та послуги. Які критерії є обов’язковими при перевірці ТУ?
- Новий порядок запровадження у виробництво ТУ.
- Чи потрібно погоджувати ТУ? У чому полягають переваги погоджених з компетентними органами ТУ?
- Чи мають юридичну силу незареєстровані ТУ?
- Необхідність та доцільність проведення перевірки технічних умов.
13.База даних «Технічні умови України». Які ТУ вносяться в базу та з якою метою.