Курс: Компетентісний підхід в освіті: ідеологія та проблеми реалізації

Автор: Смагін Ігор Іванович, д.пед.н

Інформація про програму підвищення кваліфікації:

Напрям навчання: «Тенденції розвитку освіти ХХІ століття»

Обсяг навчання: 30 год (1 кредит ЄКТС)

Категорія слухачів курсу: педагогічні працівники закладів загальної середньої, професійно-технічної, фахової передвищої та вищої освіти

Мета курсу полягає в засвоєнні слухачами нормативних вимог до компетентнісного підходу у вітчизняній середній, професійній та вищій освіті; розумінні підходів до створення освітніх стандартів на засадах компетентнісного підходу; ознайомленні з системою компетентнісних вимог в освіті США та реалізації компетентнісного підходу у вітчизняній середній освіті; імплементації цих вимог у чинних освітніх стандартах вищої освіти та в професійних стандартах педагогічних працівників; набутті вміння проектувати власні добрі професійні практики на основі застосування компетентнісного підходу.

Компетентності, що вдосконалюватимуться/набуватимуться в процесі навчання:

• буде сформовано вміння проектувати власні, якісні професійні практики на основі застосування компетентнісного підходу;
  • буде засвоєно нормативні вимоги до компетентнісного підходу у вітчизняній середній, професійній та вищій освіті.

Коротко про курс

Слухачі курсу опрацюють чотири теми, в межах яких ознайомляться з поняттями «філософія освіти», «Ідеологія освіти», «компетентність», «компететнтнісний підхід» в освіті. Слухачі опрацюють теоретичні матеріали, представлені в уроках, ознайомляться з проблематикою компетентнісного підходу у вітчизняній освіті на основі роботи з матеріалами, наведеними у корисних посиланнях до курсу й до кожного уроку, проаналізують сучасні вимоги до організації освітнього процесу в закладах освіти на засадах компетентнісного підходу, сформують уміння працювати з методичними рекомендаціями до укладання освітніх стандартів і програм на засадах компетентнісного підходу. Також слухачі дізнаються про розуміння компетентнісного підходу в освіті США та реалізації компетентнісного підходу у вітчизняній середній освіті.

Структура курсу:

Тема 1: Ідеологічне поле освіти: поняття та структура. Характеристика поняття та структури освітнього ідеологічного поля.
Практичне заняття 1: Формування ідеального образу агента змін в освіті.

Тема 2: Компетентність як поняття й ідеологема. Характеристика поняття «компетентність» як освітній та як ідеологічний феномен. Історія виникнення компетентнісного підходу в освіті США, концептуалізація та аналіз складників компетентнісного зорієнтованого навчання (CBE).
Практичне заняття 2: Визначення професійних компетентностей викладацької діяльності кожного слухача/чки.

Тема 3: Компетентнісний підхід в освіті як інновація та освітня ідеологія. На основі вимог чинних нормативних актів та останніх наукових публікацій по темі, розглядається проблема компетентнісного підходу в освіті як інновація та освітня ідеологія.
Практичне заняття 3: Скласти перелік компетентностей, які слухач/чка формують у студентів/учнів в процесі викладацької діяльності.

Тема 4: Реалізація компетентнісного підходу. Авторські підходи до реалізації компетентнісного підходу в освітньому процесі.
Практичне заняття 4: Аналіз власної педагогічної практики. Контрольні заходи:
Індивідуальна творча робота (портфоліо).

Опис результатів навчальної діяльності

• вдосконалення уміння проектувати навчально-виховний процес у навчальному закладі із використанням сучасних педагогічних інструментів та технологій;
  • розвиток здатності ефективно поєднувати інформаційні та інноваційні педагогічні технології у практиці викладання;
  • забезпечувати управління (спрямування) процесів навчальної або виробничої (трудової) діяльності та виховання і розвиток особистості.

Документ про завершення навчання: сертифікат про підвищення кваліфікації Національного університету «Львівська політехніка» 30 год (1 кредит ЄКТС)

Тривалість навчання: 1 місяць

Форма навчання: дистанційно

Початок навчання: по факту комплектації групи на підставі замовлень від закладів освіти та (або) зарезультатами реєстрації на навчання.

Навчання платне: про вартість навчання можна дізнатись тут

Категорія слухачів:
ЗЗСО