Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Наукова діяльність кафедри технології машинобудування

Науковий напрямок кафедри: високоефективні процеси механічного оброблення та поверхневого зміцнення деталей машин; моделювання технологічних процесів. Науково-дослідна робота ведеться в галузях розроблення прогресивних технологій машинобудування та їх оптимізації; створення систем автоматизованого проектування технологічних процесів і різальних інструментів; удосконалення методів формоутворення та технологічне забезпечення надійності деталей машин.

Напрямки наукових досліджень кафедри.

  1. “Прогресивний метод виготовлення зубчастих коліс, сучасні технології зубооброблення та автоматизованого проектування різальних інструментів”, № держреєстрації 0107U006233. Виконавці: д.т.н., проф. Грицай І.Є., к.т.н., доц. Ступницький В.В., к.т.н., доц. Литвиняк Я.М., к.т.н., доц. Юрчишин І.І. к.т.н., доц. Махоркін Є.М. Мета роботи – дослідження переваг синусоїдальних зубчастих передач, розроблення нового ефективного методу нарізання зубчастих синусоїдальних коліс дисковим інструментом в умовах обкочування, створення наукових основ промислового впровадження нових зубчастих передач та їх технології. Очікувані результати – підвищення вантажної здатності сучасних зубчастих передач та їх експлуатаційної надійності, розроблення і впровадження. За результатами досліджень опубліковано 9 наукових праць, зроблено 5 доповідей на 4 наукових конференціях, отримано 5 патентів на винаходи та корисні моделі за даною тематикою. Під керівництвом проф. І.Є.Грицая (очолює кафедру від 2004 р) на кафедрі створено науково-прикладні основи комплексних наукових досліджень процесів виготовлення зубчастих коліс. Розроблено новітню ресурсоощадну і ефективну, універсальну технологію виготовлення усіх типів і видів зубчастих коліс на одному типі зубонарізного верстата з допомогою одного простого різального інструменту, проводяться роботи з розроблення нового продуктивного методу поверхневого зміцнення зубчастих поверхонь з використанням вібрацій. Розробки готові до впровадження, планується їх використання із значним економічним ефектом у різних галузях народного господарства, зокрема, у ЖКГ для ремонту ліфтових редукторів, які випрацювали свій ресурс, в електротранспорті для ремонту приводів трамваїв, в залізничному транспорті для виготовлення коліс приводу електровозів.
  2. «Прогресивні методи і технології поверхневого зміцнення деталей машин», № держреєстрації 0107U006234. Рік заснування 1994. Засновник наукової школи д.т.н., проф. Афтаназів І.С. Школа представлена вченими: д.т.н., проф. Гурей І.В., к.т.н., ас. Рудь А.Є., доц. Кук А.М., к.т.н., доц. Кусий Я.М., к.т.н., доц. Яцюк В.А., Під керівництвом проф Гурея І.В. ведуться наукові дослідження у галузі прогресивної технології високошвидкісного зміцнення деталей машин, результати яких актуальні для усіх галузей сучасного машинобудування. Мета роботи – дослідження поверхневого зміцнення профілів складної форми деталей машин при їх поверхневому обробленні, кінематики процесу , розроблення і виготовлення дослідного обладнання для впровадження поверхневого зміцнення деталей машин. Очікувані результати – підвищення надійності і довговічності деталей машин з профілями склаадної форми, що забезпечить покращення якості та конкурентоспроможності. За даною тематикою виконується дисертаційна робота аспірантки Гурей Т.А. За результатами досліджень опубліковано 10 наукових праць, зроблено 4 доповіді на 4 наукових конференціях.

Впродовж останніх десяти років на кафедрі захищено 5 докторських та 5 кандидатських дисертацій. За період 2000-2012 р.р. на кафедрі видано навчальний підручник, 9 навчальних посібників, 2 монографії. За цей час працівники кафедри взяли участь у 98 науково-технічних українських та міжнародних конференціях, семінарах та симпозіумах різних рівнів, де зробили 165 доповідей, опублікували 263 наукові статті, ними отримано 25 патентів на винаходи та корисні моделі за тематикою основних напрямків досліджень кафедри. Протягом 2001-2011 р.р. на кафедрі проводилися наукові дослідження та роботи, які фінансувалися за кошти держбюджету та господарських договорів на суму .155,6 тис. Грн..

Оновлено 7 years 10 міс тому