Основний науковий напрям кафедри:
Теорія і методи проектування радіоелектронних кіл, систем і комплексів та забезпечення їх якості.
В рамках названого наукового напряму ведуться наукові дослідження за такою тематикою:
- розробка методів та комп’ютерних засобів системотехнічного проектування інформаційних систем та мереж;
- розробка математичних методів та комп’ютерних засобів оцінки показників безвідмовності цифрових пристроїв;
- розробка методів макромоделювання складних радіоелектронних засобів орієнтованих на автоматизоване розв’язання задач параметричної надійності;
- розробка математичних моделей та методів аналізу електроакустичних пристроїв звукотехнічної апаратури;
- моделі і методи забезпечення безвідмовності радіоелектронних пристроїв шляхом підвищення ефективності параметричного синтезу компонентів.
Науковий напрям «Теорія і практика системотехнічного проектування» розвивається в таких напрямках:
- Подальший розвиток технології використання методу простору станів для моделювання алгоритмів функціональної та надійнісної поведінки радіоелектронних систем відповідального призначення. Методи та методики математичного моделювання алгоритмів функціональної поведінки радіоелектронних систем короткочасного використання.
- Подальший розвиток методу оцінювання функціональної безпечності з використанням дискретно-неперервних стохастичних моделей марковського типу для розрахунку показників готовності та безпечності з урахуванням різних типів відмов внаслідок фізичних та інформаційних впливів.
- Розроблення нових надійнісних моделей відмовостійких систем з конфігурацією на основі мажоритарного принципу (для критичних інформаційно-керуючих систем) та з комбінованим структурним резервуванням (для джерел безперебійного електроживлення).
- Надійнісне проектування відмовостійких програмно-апаратних систем з версійно-структурним резервуванням, яке базується на урахуванні прогнозу на кількість дефектів у програмному забезпеченні та на оновленні програмного забезпечення в процесі експлуатації програмно-апаратної системи.
- Удосконалення стратегій технічного обслуговування та ремонту радіоелектронних систем та комплексів.
- Підвищення функціональної надійності систем охоронної сигналізації на сейсмодатчиках.
На даний час кафедрою виконується науково-дослідні тема «Підвищення ефективності засобів бездротового зв’язку відповідального призначення та процедур моделювання і прогнозування їх характеристик», керівник д. т. н., проф. Бобало Ю.Я.
Результатом НДР буде розробка методів і засобів підвищення місткості та завадостійкості засобів бездротового зв’язку відповідального призначення без підвищення потужності передавачів на основі використання високоефективних методів цифрової модуляції та схемотехнічних рішень підвищення завадостійкості приймального пристрою таких систем, а також методи автоматизації процедур надійнісного моделювання, що на етапі системотехнічного проектування забезпечать скорочення часових та обчислювальних витрат.