Історія кафедри журналістики і масової комунікації

Кафедра журналістики та засобів масової комунікації (ЖЗМК) Навчально-наукового Інституту права, психології та інноваційної освіти Національного університету «Львівська політехніка» створена згідно наказу Національного університету «Львівська політехніка» № 152-10 від 7 жовтня 2011 р.

Очолює кафедру кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент Галаджун Зоряна Володимирівна.

Кафедра ЖЗМК працює в трьох напрямах: навчально-методичному, організаційно-виховному, науково-дослідницькому.

Кафедра ЖЗМК розробила й реалізує освітньо-професійні програми з напряму «Журналістика», навчальні плани для бакалаврів; виробила єдину концепцію втілення змісту освіти за дисциплінами, що викладають викладачі кафедри; постійно організує й здійснює наукове, методичне забезпечення навчально-виховного процесу; розробила засоби діагностики рівня знань, єдині критерії оцінювання; здійснює поточний, модульний, підсумковий контроль якості знань на екзаменаційних сесіях, під час захисту курсових, бакалаврських робіт; підготувала й систематично оновлює методичне забезпечення освітньої діяльності з навчальних дисциплін, що викладають викладачі кафедри; виховує майбутніх журналістів, формує їх громадянську позицію щодо оцінки суспільних явищ, забезпечення прав і свобод людини та громадянина; організує виконання та здійснює контроль за прийнятими рішеннями з питань забезпечення навчально-виховного процесу; впроваджує в межах компетенції кафедри принципи Болонського процесу, елементи кредитно-модульної системи організації навчального процесу; керує науково-дослідною роботою студентів, організує підготовку до наукових конференцій студентів за профілем діяльності кафедри; організує педагогічний контроль науково-педагогічної діяльності шляхом проведення й подальшого обговорення на засіданнях кафедри відкритих занять, а також контрольних, взаємних відвідувань; збирає та узагальнює передовий досвід, здобутий викладачами кафедри під час проведення занять і позанавчальної роботи; сприяє виконанню планів щодо підвищення кваліфікації викладачів, їх стажування у практичних підрозділах, організує наставництво; рецензування, обговорення представлених авторефератів кваліфікаційних досліджень на міжкафедральних семінарах; готує і видає навчальну, методичну літературу.

Кафедра ЖЗМК, як випускова, розробляє пропозиції щодо освітньо-кваліфікаційних характеристик за спеціальністю «журналістика»; підготувала обґрунтування щодо модернізації варіативної частини освітньо-професійної програми; організує практику студентів, її захист; залучає провідних вчених, спеціалістів ЗМІ до проведення занять, контролю знань студентів.

Свою роботу кафедра ЖЗМК виконує шляхом інтеграції навчання і практики із врахуванням можливостей сучасних інформаційних технологій і новітньої техніки, допомагає студентам випускати навчальну газету «Молодий журналіст».

На кафедрі працює 19 науково-педагогічних працівників: 13 штатних, 6 сумісників. З них: 1 доктор філологічних наук за спеціальністю «журналістика», професор та 12 кандидатів наук з соціальних комунікацій, філології та історії; 1 Заслужений працівник культури України. Колектив забезпечує викладання дисциплін професійної та практичної підготовки. Більша частина викладацького складу має значний досвід роботи в ЗМІ.

Дисципліни, викладання яких забезпечує кафедра ЖЗМК студентам бакалаврату в 2019/2020 навчальному році:

• Вступ до журналістики
  • Історія української літератури, ч.1, 2
  • Комп’ютерні технології в ЗМІ
  • Організація роботи редакції і праці журналіста
  • Соціальні комунікації
  • Теорія і методика журналістської творчості, ч.1, 2
  • Журналістська етика
  • Основи зображувальної журналістики
  • Сучасна техніка ЗМІ
  • Теорія літератури
  • Аудіовізуальна журналістика
  • Журналістська майстерність, ч.1, 2
  • Історія світової літератури, ч.1, 2
  • Соціологія і журналістика
  • Інтернет-журналістика
  • Історія української журналістики, ч.1, 2
  • Популяризація науки, техніки в ЗМІ України
  • Бібліографічна робота і критика в ЗМІ
  • Навчальна практика
  • Сатира і гумор в ЗМІ
  • Аналіз творчого доробку
  • Основи наукових досліджень
  • Редагування в ЗМІ

Робота кафедри основана на принципах науковості, саморозвитку, гуманізму, демократизму, наступності, персональної і колективної відповідальності, колегіальності та гласності обговорення питань, що віднесені до її компетенції

Головні засади, що підтримує колектив кафедри ЖЗМК:

• творчий підхід до викладання з використанням таких методів як діалог, бесіда, навчальна гра;
  • формування знань студентів для забезпечення їх професійних компетенцій та навичок у практичній роботі;
  • залучення студентів до наукової співпраці;
  • співпраця з провідними викладачами вищих навчальних закладів, які здійснюють підготовку фахівців зі спеціальності «журналістика».
Оновлено 4 years 1 міс тому