Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Навчально-технологічна практика

Спеціальність: Інженерія програмного забезпечення
Код дисципліни: 6.121.00.O.59
Кількість кредитів: 6
Кафедра: Програмне забезпечення
Лектор: старший викладач , канд.фіз.-мат.наук, Мельник Н.Б.
Семестр: 6 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання:
• Здатність застосовувати знання і вміння інженерії вимог для аналізу предметної області та розроблення, верифікації і атестації специфікації вимог до програмного забезпечення.
• Розуміння основ моделювання програмного забезпечення, типів моделей, нотацій для їх подання та здатність моделювати різні аспекти програмних систем.
• Здатність використовувати методи та технології об'єктно-орієнтованого програмування та проектування програмних систем для різних предметних областей.
• Здатність аргументувати вибір методів розв’язування задач інженерії програмного забезпечення, критично оцінювати отримані результати та захищати прийняті рішення.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни:
«Основи програмування», «Об’єктно-орієнтоване програмування», «Основи ПІ», «Групова динаміка та комунікації», «Алгоритми і структури даних», «Людино-машинна взаємодія», «Бази даних», «Організація комп’ютерних мереж», «Чисельні методи», «Програмування в Інтернет», «Операційні системи», «Основи системного адміністрування», «Аналіз вимог до програмного забезпечення», «Емпіричні методи програмної інженерії», «Засоби програмування комп’ютерної графіки», «Моделювання програмного забезпечення», «Конструювання програмного забезпечення», «Основи командної розробки програмного забезпечення».
Короткий зміст навчальної програми:
Завданням навчально-технологічної практики є ознайомлення студентів з виробничим процесом на підприємстві, вивчення організації робіт в групах фахівців, виявлення реальних умов функціонування та створення програмних систем, уміння застосовувати теоретичні знання в практичних ситуаціях, здатність створювати технічну документацію на програмні системи відповідно до прийнятих стандартів, ефективно працювати та організовувати роботу в команді розробників програмного забезпечення. Індивідуальні завдання студентів під час навчально-технологічної практики повинні бути пов’язані з вирішенням таких задач у професійній діяльності: ? Збір і аналіз вхідних даних для проектування програмного забезпечення; ? Розробка алгоритмів розв’язання задач у відповідності з існуючим технічним завданням; ? Розробка ПЗ з використанням засобів різноманітних мов програмування ; ? Використання сервісів Інтернет і Веб-технологій при реалізації розподілених інформаційних систем; ? Проектування, реалізація та супровід баз даних; ? Інсталяція програм і програмних систем, налаштування і обслуговування програмно-апаратних засобів; ? Розробка проектної і робочої документації, оформлення закінчених проектних робіт. Під час практики студенти повинні ознайомитись із: ? нормативними матеріалами підприємства, де вони проходять практику; ? звітами про виконані на підприємстві проекти; ? спеціальною рекомендованою керівниками практики літературою за темою індивідуального завдання. Використані студентами інформаційні джерела заносяться в список згідно правил оформлення, який включається обов’язково до письмового звіту.
Рекомендована література:
• С.Орлов. Технологии разработки программного обеспечения: Учебник. - СПб.: Питер, 2002. — 464 с
• Соммервиль И. Инженерия программного обеспечения. – М.: 2002. – 624 с.
Методи і критерії оцінювання:
Письмовий звіт та захист звіту.