Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Аудит систем управління

Спеціальність: Якість, стандартизація та сертифікація
Код дисципліни: 7.152.06.E.20
Кількість кредитів: 3
Кафедра: Інформаційно-вимірювальних технологій
Лектор: Бойко Тарас Георгійович, проф.
Семестр: 2 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання:
- знати призначення, принципи і методи аудит, а також основоположні документи, що регламентують виконання аудиту систем управління (СУ);
- знати перелік, послідовність і загальні правила виконання дій під час аудиту; повноваження аудиторів і відповідальних осіб;
- знати критерії, дані і докази аудиту, а також ймовірні ризики, що можуть супроводжувати аудит СУ;
- знати вимоги до побудови і управління програмою аудиту (ПА);
- знати НД, що може бути використана як критерії аудиту, а також інші показники, за якими проводиться аудит СУ на підприємстві.
- вміти визначити специфіку виконання аудиту для конкретного підприємства, застосовувати існуючі методології виконання аудиту;
- вміти формувати і здійснювати управління ПА;
- вміти проводити аудит СУ на конкретному підприємстві, а саме збирати докази, отримувати дані і формувати висновки аудиту.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни:
Управління якістю
Організація діяльності підрозділів метрології, стандартизації та сертифікації на підприємстві
Внутрішній та зовнішній аудит підприємства
Системи управління якістю за ISO 9000
Спеціалізовані системи управління
Статистичний контроль якості
Короткий зміст навчальної програми:
Загальні відомості про аудит СУ . Критерії, докази і дані аудиту. Аудит якості продукції, процесу. Аудит СУ. Вимоги до внутрішнього аудиту. Початкові дані, причини і процедури аудиту. Робочі документи з аудиту СУ. Специфіка зовнішнього аудиту СУ. Причини, задачі і замовники зовнішнього аудиту. Планування і перебіг аудиту. Вимоги до аудиторів. Особисті риси аудиторів. Етика проведення аудитів. Позитивний імідж аудитора. Формування ПА. Виконання ПА. Моніторинг ПА. Критичний аналіз і поліпшення ПА. Розпочинання аудиту. Підготовка до здійснення аудиту. Здійснення аудиту. Підготовка і представлення звіту про аудит. Завершення аудиту. Виконання подальших дій за наслідками аудиту. Визначення компетентності аудиторів, необхідної для задоволення потреб програми аудиту. Встановлення критеріїв, вибір належного методу, проведення оцінювання та підвищення компетентності аудитора. Ілюстративні приклади знань і вмінь аудиторів в певних сферах спеціалізації. Вимоги до аудиторів з сертифікації продукції та послуг, атестації виробництва, акредитації випробувальних лабораторій. Порядок підготовки оцінювання і атестації аудиторів.
Рекомендована література:
1. Закон України «Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності». Верховна Рада України; Закон від 15.01.2015 № 124-VIII.
2. Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 5 квітня 2007 року № 877-V.
3. Системи управління якістю. Основні положення та словник термінів (ISO 9000:2005, IDT): ДСТУ ISO 9000:2007. – [Чинний від 2008-01-01]. – К.: Держспоживстандарт України, 2008. – 29 с. – (Національний стандарт України).
4. Системи управління якістю. Вимоги (ISO 9001:2015, IDT): ДСТУ ISO 9001:2015. – [Чинний від 2015-09-01]. – К.: УкрНДНЦ, 2016. – 34 с. – (Національний стандарт України).
5. Настанови щодо здійснення аудитів систем управління (ІSO 19011:2011, ІDT) ДСТУ ISO 19011:2012. – [Чинний від 2012-07-01]. – К.: Держспоживстандарт України, 2013. – 40 с. – (Національний стандарт України).
6. Трофимов А.В. Аудит качества: учебное пособие / А.В. Трофимов. – Тамбов : Изд-во Тамб. гос. техн. ун-та, 2009. – 96 с.
Методи і критерії оцінювання:
Усне опитування, контрольна робота (30%)
Підсумковий контроль (залік): письмово-усна форма (70%)