Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Кваліфікаційний екзамен

Спеціальність: Облік і оподаткування
Код дисципліни: 6.071.00.O.195
Кількість кредитів: 3
Кафедра: Обліку та аналізу
Лектор: Члени екзаменаційної комісії
Семестр: 8 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання:
– здатність продемонструвати знання і розуміння наукових понять, теорій і методів, що лежать в основі обліку та оподаткування;
–здатність продемонструвати поглиблені знання в спеціалізованій області обліку і аудиту або обліку, аналізу та оподаткування;
–уміння здійснювати пошук інформації в різних джерелах для розв’язання задач спеціальності;
–уміння ефективно працювати як індивідуально, так і у складі команди;
–оцінювати отримані результати та аргументовано захищати прийняті рішення.
–уміння спілкуватись, включаючи усну та письмову комунікацію українською мовою та однією з іноземних мов;
–здатність використання різноманітних методів, зокрема інформаційних технологій, для ефективного спілкування на професійному та соціальному рівнях.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни:
пререквізити:
«Фінансовий облік І», «Фінансовий облік ІІ», «Звітність підприємства», «Аналіз господарської діяльності», «Аудит», «Управлінський облік»
Короткий зміст навчальної програми:
1. Фінансовий облік І. Основи побудови фінансового обліку. Облік капітальних інвестицій, основних засобів. нематеріальних активів та гудвілу, довгострокових фінансових інвестицій, довгострокової заборгованості та інших необоротних активів, виробничих запасів, малоцінних та швидкозношуваних предметів, виробництва, готової продукції та послуг, коштів, розрахунків та інших оборотних активів. 2. Фінансовий облік ІІ. Облік статутного, резервного, вилученого капіталу та нерозподіленого прибутку; зобов’язань за розрахунками з постачальниками; короткострокових зобов’язань за розрахунками з банками та іншими позиками; розрахунків з оплати праці та страхуванню, з бюджетом; зобов’язань за довгостроковими позиками та векселями, довгострокових зобов’язань за облігаціями та з фінансової оренди; доходів, витрат і фінансових результатів діяльності підприємства. 3. Аудит. Методи аудиту та його інформаційне забезпечення. Регулювання аудиторської діяльності в Україні. Аудиторський ризик і оцінювання системи внутрішнього контролю. Планування аудиторської діяльності та стадії аудиторського процесу. Аудиторські докази та робочі документи аудитора. Аудиторський висновок та інші підсумкові документи. Механізм аудиту фінансової звітності та критерії її оцінювання. Особливості аудиту різних форм фінансової звітності. Аудит фінансового стану підприємства 4. Управлінський облік. Функції та завдання управлінського обліку в управлінні підприємством. Класифікація витрат для прийняття управлінських рішень, визначення фінансових результатів та контролю за витратами. Методи дослідження поведінки і побудови функції витрат, сутність, способи і методи калькулювання витрат, методи аналізу “витрати – обсяг діяльності – прибуток”, порядок аналізу облікової інформації, завдання і методи бюджетування витрат та організації обліку за центрами відповідальності. Формування управлінської звітності та особливості стратегічного управлінського обліку.
Рекомендована література:
1. Бухгалтерський облік та оподаткування: Навч. посібник / За ред. Р.Л. Хом’яка, В.І. Лемішовського. – Львів: Бухгалтерський центр «Ажур», 2010. – 1220с.
2. Фінансовий облік: підручник / Я.Д. Крупка, З.В. Задорожний, Р.О. Мельник і ін. – 3-те вид., допов. і перероблене – Тернопіль: ТНЕУ, 2014. – 418 с.
3. Аудит: підручник / за заг. ред. д.е.н., проф. Петрик О. А., К.: АПУ, 2015. – 504с.;
4. Немченко В. В. Аудит: підручник / В. В. Немченко. – К.: ЦНЛ, 2012. – 536с.
5. Управлінський облік: підручник / Г. О. Партин, А. Г. Загородній, А. І. Ясінська, Т. І. Воскресенська. - Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2017. - 340 с.
Методи і критерії оцінювання:
Кваліфікаційний екзамен:
Письмовий тестовий контроль: тести першого, другого та третього рівнів складності;
Усна компонента: відповіді на запитання членів екзаменаційної комісії