Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Матеріали для напилення та наплавлення

Спеціальність: Відновлення та підвищення зносостійкості деталей і конструкцій
Код дисципліни: 7.131.06.E.21
Кількість кредитів: 4
Кафедра: Зварювальне виробництво, діагностика та відновлення металоконструкцій
Лектор: д. т. н, проф Студент Михайло Михайлович
Семестр: 2 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання:
знати основні види матеріалів, що застосовуються у технологічних процесах відновлення та зміцнення деталей машин і конструкцій для нанесення поверхневих шарів та покрить з різноманітними властивостями;
знати технологічні особливості формування покрить з різних матеріалів газотермічнимнапиленням та наплавленням;
вміти практично втілити отримані теоретичні знання при виборі матеріалу для напилення або наплавлення залежно від реальних умов експлуатації та функціонального призначення металовиробу.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни:
Попередні:
Нанесення покрить.
Газотермічне оброблення матеріалів.
Супутні:
Технологія та обладнання для наплавлення.
Короткий зміст навчальної програми:
Класифікація наплавленого металу за хімічним складом та технологічні особливості його наплавлення. Основні види матеріалів для наплавлення (електроди; суцільні та порошкові дроти; суцільні, порошкові та металокерамічні стрічки; порошки та інше).Матеріали для напилення та їх призначення. Композиційні порошки та способи їх виготовлення. Порошки металевих сплавів, порошки на основі з’єднань металідного типу, порошки оксидів, порошки для напилення покрить на основі карбідів, гнучкі порошкові шнури, порошки органічних матеріалів і технологічні особливості їх напилення. Нанопорошкові та нанокомпозиційні матеріали. Плазмоутворювальні та пальні гази.
Рекомендована література:
Ющенко К. А., Борисов Ю. С., Кузнецов В. Д., Корж В. М. В. М. Інженерія поверхні: Підручник. — К.: Наукова думка, 2007 — 557 с.
Сварочныематериалы для дуговой сварки: Справ. пособие под. Ред. Н. Н. Потапова. т. 1. Сварочныефлюсы и газы.1993. — 685 с.
Сварочныематериалы для дуговой сварки: Справ. пособие под. Ред. Н. Н. Потапова. т. 2. Сварочные проволоки и электроды.1993. — 768 с.
Газотермическиепокрытияизпорошковыхматериалов. Справочник. /Ю. С. Борисов, Ю. А. Харламов, С. А. Сидоренко, Е. А. Ардатовская/ — К.: Наукова думка, 1987. — 347 с.
Методи і критерії оцінювання:
Поточний контроль ( 40 %, захист лабораторних робіт).
Підсумковий контроль ( 60 %, іспит).