Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Конструкції, компоновки та режими потужних котлоагрегатів

Спеціальність: Теплові електричні станції
Код дисципліни: 7.144.01.E.31
Кількість кредитів: 3
Кафедра: Теплоенергетика, теплові та атомні електричні станції
Лектор: ст. викладач Заяць Марія Федорівна
Семестр: 2 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання:
- основні елементи котельної установки;
- схеми роботи котельних установок;
- основні типи сучасних парогенераторів;
- основні задачі теплового розрахунку;
- методику розрахунку окремих поверхонь нагріву.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни:
– пререквізити: помпи,вентилятори, компресори; Котельні установки ТЕС; турбіни ТЕС
– кореквізити: налагодження ТЕС, основи реконструкції та модернізації об’єктів ТЕС, маневрені режими парових та газових турбін
Короткий зміст навчальної програми:
Основні питання та визначення курсу. Напрями розвитку котельних установок України. Загальна характеристика сучасних котельних установок. Розвиток конструкцій котельних агрегатів. Схеми роботи котельних установок та їх елементи. Розвиток котлоагрегатів на середні, високі та надвисокі параметри пари. Характеристика їх, та основні поверхні нагріву. Основні типи парогенераторів. Парогенератори з природною циркуляцією води. Парогенератори з багатократною примусовою циркуляцією води. Прямотечійні парогенератори. Парогенератори з наддувом і високонапірні. Парогенератори спеціальних типів, схеми та їх елементи. Тепловий розрахунок парогенератора. Основні задачі теплового розрахунку паливні. Розрахунок теплообміну в топці. Методика розрахунку окремих конвективних поверхонь нагріву. Теплообмін в конвективних поверхнях нагріву. Теплообмін в трубних пучках. Випромінювання в напівпрозорому середовищі. Регулювання перегріву пари. Значення стабільності перегріву пари. Методи регулювання перегріву. Поверхневі пароохолоджувачі. Вприскуючі пароохолоджувачі. Схеми регулювання перегріву пари в прямотечійних парогенераторах. Регулювання перегріву пари методом балансування, розподіленням димових газів по газоходах, зміною положення факела. В топці та зміною швидкості і водяного еквівалента димових газів. Гідродинаміка парогенераторів. Гідродинаміка парогенераторів з природною циркуляцією. Корисний напір циркуляції. Економайзерні і паровмістимі ділянки контура. Принцип розрахунку контурів циркуляції. Надійність роботи опускних труб. Вимоги до чистоти норм. Причини забруднення пари. Розчинність речовин в парі. Методи отримання чистої пари. Сепараційні пристрої.Профіль та компоновка парогенераторів. Теплова схема парогенератора. Профіль парогенераторів та їх класифікація. Схеми основних профілів парогенераторів.Вибір основних розмірів парогенератора. Компоновка основних поверхонь нагріву. Схеми екранування прямотечійних парогенераторів. Схеми утворення фестонів з труб заднього екрану. Схеми компоновки трубчатих і регенеративних повітропідігрівників. Арматура і допоміжні пристрої . Класифікація основних видів арматури. Пристрої для очищення поверхонь нагріву. Парове і пароводяне обдування. Вібраційна і дробова очистка. Конструювання каркасу і обмурівки. Основні принципи конструювання каркасів. Принцип розрахунку рам каркасу. Основні види обмурівки конструкцій парогенератора.
Рекомендована література:
1. Об’єкти теплових електричних станцій. Режими роботи та експлуатації/ Й.С. Мисак, Я.Ф. Івасик, П.О. Гут, Н.М. Лашковська. Львів, Національний університет „Львівська політехніка”, 2007. -256с.
2.Янко П.І., Мисак Й.С. Режими експлуатації енергетичних котлів. – Львів: НВФ „Українські технології”, 2004. -270с.
3.В.А. Двойнишников и др. Конструкция и расчет котлов и котельных установок. –М.: Машиностроение, 1988. 264 с.
Методи і критерії оцінювання:
• робота на практичних заняттях, усне опитування, КР (30%)
• підсумковий контроль (70 %, контрольний захід, залік): письмово-усна форма (70%).