Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Моніторинг довкілля, частина 1

Спеціальність: Технології захисту навколишнього середовища
Код дисципліни: 6.183.00.O.61
Кількість кредитів: 3
Кафедра: Екологічна безпека та природоохоронна діяльність
Лектор: проф. Мокрий В.І.
Семестр: 5 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання:
Метою цього курсу є отримання студентами знань про систему моніторингу навколишнього природного середовища як складової частини структури системи управління природокористуванням та охорони навколишнього природного середовища. Студенти повинні усвідомити, що система моніторингу як єдність складається із взаємозалежних частин, кожна з яких привносить щось конкретне в загальному підході, підготовки екологозначимих рішень органів місцевого самоврядування органами регіональної влади та природоохоронної діяльності на національному рівні. За характером взаємозв’язків із зовнішнім оточенням система екомоніторингу є відкритою системою за вимогами Орхуської конвенції «Про доступ до інформації, участь громадськості в процесі прийняття рішень і доступ до правосуддя з питань, які впливають на навколишнє середовище».

Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни:
Економіка раціонального природокористування та організація управління. Основи економіки, менеджменту та маркетингу. Теоретичні основи охорони навколишнього середовища. Основи промислової екології
Короткий зміст навчальної програми:
Моніторинг довкілля як галузь екологічної науки і природоохоронної діяльності. Рівні і види моніторингу довкілля. Моніторинг атмосферного повітря. Моніторинг поверхневих вод. Моніторинг Світового океану. Моніторинг стану ґрунтів. Радіоактивне забруднення природного середовища і його моніторинг. Моніторинг довкілля на основі спостережень за біологічними об'єктами. Моніторинг природного довкілля Львівщини. Стратегія раціонального природокористування.
Рекомендована література:
1. Клименко М.О., Прищепа А.М.. Вознюк Н.М.Моніторинг довкілля. — К.: ВЦ «Академія», 2006.
2. Зубик С.В. Моніторинг навколишнього середовища. — Івано-Франківськ: ІМЕ «Галицька Академія», 2005.
Методи і критерії оцінювання:
- Поточний контроль (20%) — контрольна робота, усне опитування
- Підсумковий контроль (80%) — іспит.