Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Законодавство у сфері охорони праці та цивільного захисту

Спеціальність: Цивільна безпека
Код дисципліни: 6.263.00.O.29
Кількість кредитів: 6
Кафедра: Цивільне право та процес
Лектор: У. Бобко
Семестр: 4 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання:
Знати: законодавчу і нормативно-правову базу з охорони праці, систему управління охороною праці на підприємстві; орієнтування в основних принципах організації робочого процесу, вимог щодо дотримання техніки безпеки та організації заходів щодо попередження ураження людей електричним струмом; визначення соціально-економічних чинників для поліпшення умов праці на робочих місцях.

Вміти: оволодіти основними поняттями системи цивільної безпеки, підходу до її управління і визначення найважливіших пріоритетів у професійній діяльності, здатність аналізувати і контролювати дотримання вимог норм і правил з техногенної безпеки та цивільного захисту під час проектування будівель і споруд, аналізувати й оцінювати потенційну небезпеку об’єктів господарювання (технологічних процесів і обладнання) для людини й навколишнього середовища.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни:
Законодавство у сфері охорони праці та цивільного захисту
Короткий зміст навчальної програми:
Метою є надати студентам правові знання для забезпечення ефективного управління охороною праці та поліпшення умов праці з урахуванням досягнень науково-технічного прогресу і міжнародного досвіду, а також в усвідомленні нерозривної єдності успішної професійної діяльності з обов’язковим дотриманням усіх вимог безпеки праці у конкретній галузі, а також теоретична підготовка студентів з метою організації захисту населення у надзвичайних ситуаціях, вивчення шляхів і способів підвищення організації і проведення рятувальних і інших невідкладних робіт при ліквідації аваріий, нещасних випадків на виробництві .
Рекомендована література:
1. Крюковська О.А., Левчук К.О. Охорона праці в галузі (для хімічних спеціальностеи?). Навч. посібник. 2014. 256 с.
2. Агєєв Є.Я. Основи охорони праці: Навчально-методичнии? посібник для самостіи?ноі? роботи по вивченню дисц. Львів: Новии? Світ. 2000. 2009. 404 с.
3. Геврик С.О. Техніка безпеки: Навч. посібн. для студ. вищ. навч. закл. К.: Ельга. 2006. 316 с.
4. Гогіташвілі Г.Г., Лапін В.М. Основи охорони праці: Навч. посібн. 4-те вид. виправ. І доп. К.: Знання, 2008. 302 с.
5. Грищук М.В. Основи охорони праці: Підручник / М.В. Грищук. К.: Кондор, 2007. 240 с.
6. Тачук К.Н., Халімовськии? М.О., Зацарнии? В.В. Основи охорони праці: Підручник. 2-е вид., допов. та перероб. К.: Основа, 2006. 448 с.
7. Кучерявии? В.П., Павлюк Е.Ю., Кузин А.Д, Кучерявии? С.В. Охорона праці: Навч. посібн. за ред. В.П. Кучерявого. Львів: Оріяна-Нова, 2007. 368 с.
8. Пістун І.П. Охорона праці (людськии? чинник): Навч.посібн. Львів: Афіша, 2008. 304с.
9. Коваль В.І., Скороходов В.А. Управління охороною праці в промисловості: Навч. посібн. для студ. вищ. навч. закл. К.: Професіонал, 2005. 448с.
10. Лесенко Г.Г. Довідник з охорони праці для керівників та спеціалістів (практичні рекомендаціі?). К.: Основа, 2008. – 288 с.
Методи і критерії оцінювання:
Оцінюються усне опитування на практичних заняттях; виступ на практичних заняттях із рефератом, доповіддю, участь у дискусії тощо; тестування знань студентів із відповідної теми лекційного курсу; письмова контрольна робота (відповіді на питання лекційного курсу, вирішення практичних завдань, вправ тощо); захист індивідуального завдання; виконання домашнього завдання; залік.