Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Презентація нових підручників Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою «Ключ до України: міста і люди»

До Дня української писемності та мови, у рамках Бієнале «Українська мова у світі: відступ чи поступ?» та VI Міжнародної науково-практичної конференції «Українська мова у світі» Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» запрошує на вебінар «Мова – ключ до України», під час якого відбудуться презентація нових навчальних видань МІОКу – «Ключ до України: міста і люди» (у двох частинах) та дискусія «Сучасні навчальні видання з української мови як іноземної як засіб промоції України».

Над створенням серії нових підручників з української мови як іноземної (рівня В2-С1) фахівці Інституту працювали не покладаючи рук. Інноваційний підхід, застосований у цих виданнях, – це наголос на вивченні мови через явища української культури. У підручнику зібрано десятки текстів про великі українські міста (зокрема Київ, Львів, Харків, Донецьк, Ужгород, Чернігів та ін.) і видатних митців, з ними пов’язаних (це, з-поміж інших, і Леся Українка та Іван Франко, і Сергій Жадан та Оксана Линів).

Під час вебінару також відбудеться експертна дискусія про те, як підручник може слугувати засобом промоції України та української культури, якими мають бути такі навчальні матеріали і що в них має переважати (традиція чи сучасність?) тощо.

Дискутуватимуть:

  • Оксана Левицька, Голова Світової Координаційної Виховно-Освітньої Ради СКУ, директорка Української суботньої школи «Рідна школа Оквил» (Канада);
  • Ірина Ключковська, директорка МІОКу, співавторка підручників з української мови як іноземної, канд. пед. наук;
  • Володимир Шейко, генеральний директор Українського інституту;
  • Орися Демська, голова Національної комісії зі стандартів державної мови, д. філол. наук, проф. кафедри української мови Національного університету «Києво-Могилянська академія»,
  • Ірина Багмут, канд. філол. наук, доцентка кафедри української мови Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова; лекторка української мови Сеґедського університету (Угорщина).

До участі запрошуємо гостей з України та з-за кордону: педагогів, науковців, працівників освіти та усіх, хто цікавиться вивченням української мови як іноземної.

Подія відбудеться онлайн на платформі Zoom у п’ятницю, 6 листопада. Початок о 16:00. Участь у заході безкоштовна. Попередньо зареєструватися можна, заповнивши форму.

За деталями звертайтеся на e-mail congress@miok.lviv.ua та за телефоном (067) 139 05 69 (контактна особа – Оксана Горда).