Історія та спортивні досягнення кафедри фізичного виховання

Кафедру фізичного виховання створено в 1944 році. За цей час колектив кафедри досяг значних успіхів у спортивній, навчальній, навчально-методичній та науковій роботах.

Спортивні досягнення студентів Національного університету «Львівська політехніка» на Всеукраїнських та міжнародних змаганнях.

Олімпійці Національного університету «Львівська політехніка»:

1. Юрій Дмітрієв, ІТРЕ, велоспорт—ХІХ літні Олімпійські ігри, Мехіко-1968 р.;
  2. Олексій Дем`янюк, ІІМТ, легка атлетика — ХХІІ літні Олімпійські ігри, Москва — 1980р.;
  3. Дмитро Дем`янюк, ІАРХ, легка атлетика —ХХІХ літні олімпійські ігри, Пекін-2008р. та ХХХ літні олімпійські ігри, Лондон — 2012р.;
  4. Володимир Бурий, ІКТА, санний спорт — І юнацькі зимові Олімпійські ігри, Інсбрук — 2012р.;
  5. Антон Дукач, ІКТА, санний спорт — І юнацькі зимові Олімпійські ігри, Інсбрук-2012р., ХХІІІ зимові Олімпійські ігри Пхьончхан — 2018р.;
  6. Олександр Дідух, ІНЕМ, настільний теніс — ХХХ літні олімпійські ігри, Лондон — 2012р.;
  7. Антон Комар, ІНЕМ, стрільба з лука — ІІ літні юнацькі Олімпійські ігри, Нанкін- 2014р.;
  8. Андрій Лисецький, ІТРЕ, санний спорт — ІІ юнацькі зимові Олімпійські ігри, Ліллехаммер — 2016 р.;
  9. Віктор Дідух, ІНЕМ, настільний теніс — Олімпійський чемпіон ХV Паралімпійських ігор-2016р.

Паралімпійські ігри:

1. Дідух Віктор, ІНЕМ — настільний теніс — Олімпійський чемпіон ХV Паралімпійських ігор-2016р.

Всесвітня Універсіада

1. Віталій Вергелес, ІІМТ — Чемпіон і срібний призер ХХVІІ Всесвітньої універсіади 2013 року з веслування на каное.
  2. Оксана Райта, ІАПО, легка атлетика — ХХІХ Всесвітня Універсіада 2017 року Тайбей (Китай).

Всеукраїнські універсіади і Спортивні ігри

1. 2005 рік — 4 м. Всеукраїнська Універсіада ЗВО;
  2. 2007 рік — 2 м. Всеукраїнська Універсіада ЗВО;
  3. 2008 рік — 1 м. І Спортивні ігри ЗВО України;
  4. 2009 рік — 1 м. Всеукраїнська Універсіада ЗВО;
  5. 2010 рік — 2 м. ІІ Спортивні ігри ЗВО України;
  6. 2011 рік — 3 м. Всеукраїнська Універсіада ЗВО;
  7. 2012 рік — 1 м. ІІІ Спортивні ігри і Всеукраїнський фестиваль з ігрових видів спорту ЗВО;
  8. 2013 рік — 1 м. Всеукраїнська Універсіада ЗВО;
  9. 2015 рік — 1 м. Всеукраїнська Універсіада ЗВО;
  10. 2017 рік — 1 м. Всеукраїнська Універсіада ЗВО;
  11. 2019 рік — 2 м. Всеукраїнська Універсіада ЗВО.

На кафедрі фізичного виховання підготовлено 17 майстрів спорту міжнародного класу. З 1944 по 2005 роки — 3, з 2005 по 2019 — 14 чоловік. На кафедрі працює 4 майстра спорту міжнародного класу, 13 майстрів спорту і 3 Заслужених тренера України.

Колектив кафедри проводить значну спортивно-масову роботу (чемпіонат Університету з 18 видів спорту серед студентів 16 інститутів, спортивні вечори, дні здоров`я, кубок Ректора Національного університету «Львівська політехніка» з спортивної аеробіки, тощо).

У розпорядженні студентів спортивні зали для боротьби, спортивної аеробіки, бадмінтону, спортивних ігор, боксу, легкої атлетики, футзалу, пауерліфтингу, важкої атлетики, гирьового спорту, армреслінгу, стадіон для футболу, тир для стрільби з лука, тощо.

Команди НУ «Львівська політехніка» з настільного тенісу (жіноча, чловіча) приймають участь у чемпіонаті України — супер ліга. Баскетбольна чоловіча і жіноча команди приймають участь у чемпіонаті України серед команд вищої ліги. Футзальна команда (хлопці) приймають участь у чемпіонаті України серед ЗВО і є чемпіоном України 2019 року.

В Універсіаді Львівщини серед ЗВО приймають участь збірні команди НУ «ЛП» з 36 видів спорту і впевнено займають в загальному заліку І місце серед неспеціальних ЗВО.

Оновлено 4 years 8 міс тому