Шановні Абітурієнти!
Ви губитеся в різноманітних освітніх пропозиціях та спеціальностях?
Для прийняття зваженого рішення при вступі до Університету Ви маєте розуміти суть майбутньої спеціальності.
Розуміння того що Ви будете вивчати та ким можете стати дасть вам впевненість при прийнятті рішення.
Ми хотіли би ознайомити Вас зі спеціальністю
152 «Метрологія та Інформаційно-вимірювальна техніка» та місцем, яке вона посідає в сучасному світі
Метрологія – це наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності та способи досягнення необхідної точності.
У філософському аспекті вимірювання є універсальним методом пізнання фізичних явищ і процесів. Це особливо підкреслює значимість метрології серед інших наук, яка водночас тісно переплітається з ними та обслуговує їх.
В технічних (промислових) вимірюваннях параметрів технологічних процесів метрологія слугує основою для забезпечення якості виготовлюваної продукції, товарів та надаваних послуг. З огляду на це вона є одним із центральних моментів науково-технічного забезпечення впровадження систем четвертої технічної революції «Промисловість 4.0».
Терміном «Промисловість 4.0» означається сучасна тенденція автоматизації та обміну даними в технологіях виробництва. Вона включає в себе кібер-фізичні системи, Інтернет речей, хмарні обчислення та пізнавальні обчислення. «Промисловість 4.0» сприяє розвитку того, що називається «розумною фабрикою». В рамках модульних структурованих інтелектуалі зо ва них заводів кібер-фізичні системи контролюють фізичні процеси, створюють віртуальну копію фізичного світу та приймають рішення децентралізованого характеру.
За допомогою Інтернету речей кібер-фізичні системи взаємодіють і співпрацюють один з одним та з людьми в режимі реального часу як з внутрішньою, так і через організаційні послуги, що пропонуються та використовуються учасниками ланцюжка створення вартості.
Кіберфізична система (КФС) (англ. Cyber-Physical Systems, CPS) – це механізм, що контролюється абовідстежується комп’ютерними алгоритмами і тісно пов’язаний з Інтернетом та його користувачами. В кіберфізичних системах програмне забезпечення тісно пов’язано з фізичними об’єктами. Компоненти КФС взаємодіють на різних часових та просторових рівнях та можуть мати різні, відмінні одна від одної моделі поведінки та взаємодіяти одна з одною різними шляхами, які можуть змінюватися в залежності від контексту. Прикладами кіберфізичних систем можна вважати розумні енергосистеми, безпілотні автомобільні системи, автоматизовані системи керування, робототехнічні системи, самокеровані літальні апарати.
Реалізація інтелектуальних виробничих ініціатив включає в себе розгортання вбудованих датчиків у виробничих машинах для збору даних про їхній робочий стан та продуктивність. Аналізуючи ці дані, інженери-виробники та аналітики даних можуть шукати ознаки того, що певні частини можуть працювати неефективно, що дозволить здійснювати профілактичне обслуговування.
Актуальним завданням «Промисловості 4.0» є розроблення та виготовлення автономних роботів для гнучких «розумних» виробництв. Періодично вимірювальні дані подаються на кібернетичний рівень для діагностування поточного стану та прогнозування деградаційних змін параметрів технологічних процесів, за результатами вимірювань та клінічних обстежень встановлення діагнозів пацієнтам в охороні здоров’я, встановлення статистичних залежностей за результатами випробувань, прогнозування і відстеження першопричин неадекватних змін параметрів процесів на фізичному рівні, перена лаштування та планування змін програм виробництва тощо.
Виробники також можуть проаналізувати тенденції в даних, щоб спробувати визначити кроки у своїх процесах, коли продукція сповільнюється або неефективна у використанні матеріалів. У результаті уся інформаційно-вимірювальна система на фізичному рівні стає реконфігурованою та розпорошеною.
Якість і надійність CPS залежить від точності вимірювального обладнання. Їх поліпшення, незалежно від типу CPS, підвищує визначальні характеристики (якість продукції в розумному виробництві, безпеку руху для інтелектуального транспорту, економію енергії в інтелектуальних будівлях тощо).
Докладніше ознайомитися з інформацією про підготовку до вступу, умовами вступу,
переліком конкурсних предметів та переліком документів для вступу
можна на сайті Політехніки за посиланням http://lp.edu.ua/enrolment.