![](https://old.lpnu.ua/sites/default/files/styles/illustration_wide/public/news/2020/04/13/illustrations/vga-cosm-2020t.jpg?itok=qRps4JVX×tamp=1586765345)
12 квітня – Міжнародний день польоту людини у космос та День працівників ракетно-космічної галузі України.
Це свято є професійним для багатьох політехніків. Раніше у нашому Університеті діяв пункт спостереження штучних супутників Землі, звідки, до речі, спостерігали й за історичним польотом Юрія Гагаріна. У 50-х роках комп’ютерники Політехніки виготовляли запчастини до бортових комп’ютерних систем. А нині Університет готує спеціалістів для космічної галузі за спеціалізацією «Космічна геодезія» та «Космічний моніторинг Землі».
У відеоролику – про астрономічну обсерваторію Львівської політехніки, в якій також працює лабораторія космічних досліджень.