Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Міжнародна діяльність кафедри

Міжнародна діяльність кафедри

Міжнародну діяльність кафедри ІТВС спрямовано на інтеграцію освітніх послуг та наукового потенціалу у міжнародну університетську спільноту, отримання додаткових можливостей всебічного розвитку.

Щодо освітніх послуг, то з 2016 року за програмою Erasmus+ колектив кафедри виконує два масштабних міжнародних освітніх проекти:

- "Structuring Cooperation in Doctoral Research, Transferrable Skills Training, and Academic Writing instruction in Ukraine's regions (DocHub)" (номер проекту: 8 574064-EPP- 1-2016- 1-LT- EPPKA2-CBHE- SP)

- "Establishing Modern Master-level Studies in Information Systems (MASTIS)" (номер проекту: 561592-EPP-1-2015-1- FR-EPPKA2-CBHE-JP)

Окрім цього, за програмами академічної мобільності, у 2018 році, два асистента кафедри читали лекції у Кінгстонському університеті, Лондон, Великобританія.

Міжнародна наукова діяльність кафедри ІТВС включає дві основні складові:

- проведення міжнародних науково-технічних конференцій та воркшопів. Зокрема у 2016 та 2018 роках науково-педагогічні працівники брали участь в організації та проведенні відповідно 2016 First- та 2018 IEEE Second International Conference on Data Stream Mining & Processing, а у 2018, 2019 роках – First та Second International Workshop on Informatics & Data-Driven Medicine відповідно

- проведення спільних наукових досліджень з Європейськими університетами. Зокрема, у 2018 році члени кафедри брали участь у виконанні спільного україно-австрійського науково-дослідного проекту «Моделювання трафіку та телекомунікаційних мереж», а у 2019 за Національною стипендіальною програмою Словацької Республіки, асистент кафедри проводить спільні дослідження із науковцями Університету Коменського, Словаччина.

Створення сучасної магістерської програми в галузі інформаційних систем 561592-EPP-1-2015-1- FR-EPPKA2-CBHE-JP «MASTIS»

Тривалість проекту: 15 жовтня 2015 –  31 вересня 2019
Цільова група: студенти, PhD, LLL
Отримувач гранту: Університет Ліон2 ім. Люм’єра, Франція
Координатор: Проф. Жан-Юг Шоша 
Контакти:  тел.: +33 6 78 98 12 06, факс: +33 4 72 71 98 44, е-адреса: Jean-Hugues.Chauchat@univ-lyon2.fr
 

Партнерство:

  • Університет Ліон 2 ім. Люм’єра, Франція;
  • Гвідо Карлі Міжнародний Незалежний Університет соціальних досліджень, Італія;
  • Університет Мюнстера, Германія;
  • Каунаський технологічний університет, Літва;
  • Університет Марібор, Словенія;
  • Університет Агдер, Норвегія;
  • Технологічний університет Лулео, Швеція;
  • Вища школа Ліхтенштейну;
  • Італійська асоціація інформатики і автоматичного розрахунку ;
  • Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця, України        Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут";
  • Національний університет "Львівська політехніка", Україна;
  • Вінницький національний технічний університет, Україна;
  • Херсонський державний університет, Україна;
  • Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Україна;
  • Міністерство освіти і науки України;
  • Університет Дон’я Гориця, Чорногорія;
  • Університет "Середземноморський" , Підгірці, Чорногорія.

Мета та завдання проекту
Мета проекту полягає  покращенні магістерської програми в галузі інформаційних систем відповідно до потреб сучасного суспільства; наданні можливості університетам наблизитись до змін на світовому ринку праці та освітньому просторі, швидко реагувати на потреби роботодавців; надати студентам уявлення про профілі різних робочих місць в галузі інформаційних систем для забезпечення можливості працевлаштування.

Завдання проекту: 

  • удосконалення магістерської програми в області інформаційних систем відповідно до вимог бізнесу;
  • модернізація діючого профілю компетентностей та навчальних програм в області інформаційних системах. Перегляд профілю компетентностей  та навчальних програм буде здійснюватися у відповідності з новітніми стандартами вищої освіти та  національною рамкою кваліфікації;
  • створення  інноваційного академічного середовища для реалізації магістерської програми в області інформаційних систем в якості платформи для підготовки / перепідготовки, PhD, LLL;
  • забезпечення / модернізація навчально-лабораторної  інфраструктури для підготовки магістрів в області інформаційних систем.

Напрями діяльності за проектом:

  • аналіз вимог зацікавлених сторін до магістрів і перегляд поточного профілю компетентностей та навчальних програм в області інформаційних систем;
  • розроблення нової компетентністно-орієнтованої навчальної програми на основі використання ECTS  та Tuning методології;
  • створення інноваційного академічного середовища для забезпечення реалізації магістерської програми в області інформаційних систем в якості платформи для підготовки / перепідготовки, PhD, LLL;
  • гоширення і використання результатів проекту;
  • забезпечення якості реалізації проекту і досягнення запланованих результатів.

Очікувані результати (сайт Mastis):

1. Удосконалено магістерську  програму в області інформаційних систем відповідно до потреб світового ринку праці.

2. Доопрацьовано поточний профіль кваліфікації та навчальну програму в області інформаційних систем відповідно до рекомендацій Болонського процесу та   Національної кваліфікаційної рамки.

3. Розроблено, впроваджено і акредитовано нову компетентнісно-орієнтовану  навчальну програму на основі використання ECTS  та Tuning методології.

4. Створено інноваційне академічне середовища для забезпечення реалізації магістерської програми в області інформаційних систем в якості платформи для підготовки / перепідготовки, PhD, LLL.

MASTIS MOODLE online platform

5. Результати проекту поширені.

Координатор проекту від України:
Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця, www.hneu.edu.ua
тел.: +380577020304, +380577020202, факс: +380577020717
Відповідальна особа: Професор Ірина ЗОЛОТАРЬОВА, 
Контакти: тел: +380677596158; +380997218145, e-адреса: iryna.zolotaryova@hneu.net
 

Структуризація співпраці щодо аспірантських досліджень, навчання універсальних навичок та академічного письма на регіональному рівні України (DocHub)

Колектив кафедри виконує міжнародний Еразмус+ проект «Структуризація співпраці щодо аспірантських досліджень, навчання універсальних навичок та академічного письма на регіональному рівні України» в частині Інформатика.

Основною метою проекту є вдосконалення освітньо-наукових навчальних програм підготовки фахівців третього циклу освіти шляхом утворення докторських шкіл в межах певного освітнього кластеру. Освітній кластер в галузі Інформатики охоплюватиме два університети – Національний університет “Львівська політехніка” та Харківський Національний Економічний Університет імені Семена Кузнеця. На сьогоднішній день виконавці проекту формують робочі програми двох дисциплін під керівництвом іноземних партнерів, зокрема таких вищих навчальних закладів та інституцій: Вільнюський університет, Університет Люмьер ЛІОН-2, Технологічний інститут Лімерика та Університет Тампере. (Сайт проекту DocHub)

Проміжні результати виконання проекту:

  1. Високошвидкісний обчислювальний інтелект
  2. Інформаційні технології управління соціально-економічними та технічними системами

Нова міжнародна сертифікована програма для студентів у галузі поглибленого вивчення комп’ютерних наук

Під час візиту ректора Університету Вюрцбург професора Альфреда Форхеля до Львівської політехніки в серпні 2014 року в рамках Угоди про співпрацю між нашими університетами було підписано Договір про започаткування спільних сертифікованих обома університетами коротких навчальних програм у галузі комп’ютерних наук.

Перша із них має назву «Вибрані теми в галузі поглибленого вивчення комп’ютерних наук», призначена передусім для студентів V курсу відповідних спеціальностей і повинна стартувати в другій половині жовтня. Програма включає 4 дисципліни: обчислювальна геометрія, обчислювальна складність, інтелектуальний аналіз даних, нові методи обробки сигналів та зображень, а також спецкурс німецької мови. Викладати ці дисципліни будуть як німецькі, так і українські професори. Загальний обсяг програми – 25 кредитів ЄКТС. Слухачам, які успішно завершать програму, буде вручено сертифікати від імені Львівської політехніки та одного із кращих університетів Німеччини – Університету Вюрцбург.

Професор Форхель запропонував цілу низку цікавих бонусів для кращих випускників курсів: стипендії для навчання в аспірантурі у Вюрцбургу, місячне літнє стажування в німецьких IT-компаніях та університеті, включене одно- та двосеместрове стажування в Німеччині для тих випускників курсів, які поступлять на навчання в аспірантуру до Львівської політехніки.

Охочих записатися на курси просимо зареєструватися на Веб-сторінці програми або звертатися у Відділ міжнародних зв’язків Національного університету «Львівська політехніка».

Докладніше про програму читайте тут

Міжнародна наукова конференція “Інтелектуальний аналіз та обробка потоків даних” (Data Stream Mining & Processing)

Співробітники кафедри приймають активну участь в підготовці міжнародної науково-технічної конференції “Інтелектуальний аналіз та обробка потоків даних” (IEEE International Conference on Data Stream Mining & Processing, DSMP), яку, під егідою IEEE, організовують Національний університет «Львівська політехніка» та Харківський національний університет радіоелектроніки.
Метою конференції є обмін досвідом, науковими результатами та технологіями у сфері обчислювального інтелекту, динамічного аналізу даних та комп’ютерного зору. Матеріали конференції індексуються міжнародними наукометричними базами IEEE та Scopus.
Конференція 2016 року відбувалась на теренах Львівщини у рекреаційному комплексі “Бухта Вікінгів” за підтримки компаній SoftServe, GlobalLogic, Ciklum, Укртелеком, Львівського IT Кластера, комп’ютерної академії «ШАГ», ГО «Інститут Трансформації Територій», Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, Тернопільського економічного університету та Варшавського університету соціальних наук.
Більше інформації – за посиланнями: http://dsp.lp.edu.ua/ та https://www.facebook.com/DSMPconf/

Оновлено 5 years 1 міс тому