Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Історія кафедри інформаційні технології видавничої справи

Історія

У 1998 році на кафедрі «Автоматизовані системи управління» (АСУ) розпочато підготовку бакалаврів базового напрямку «Легка промисловість», який в 2001 р. перейменовано на «Видавничо-поліграфічну справу» (ВПС, шифр 051501). Щорічно набір на перші курси стаціонарної форми навчання складав одну група бюджетного а комерційного контингенту.

У 2002 р. на кафедрі «Автоматизовані системи управління» здійснено перший випуск бакалаврів за напрямком «Видавничо-поліграфічна справа», які в 2002/2003 н. р. продовжили навчання за спеціальністю «Комп’ютерні технології та системи видавничо-поліграфічних виробництв» (КТСВПВ, шифр 7-8.051501). У 2003 р. кафедра АСУ отримала акредитацію на випуск спеціалістів за даною спеціальністю.

За наказом ректора Національного університету «Львівська політехніка» для продовження забезпечення підготовки фахівців за напрямом «Видавничо-поліграфічна справа» у 2011 році на базі кафедри АСУ утворено новий структурний підрозділ — кафедру «Інформаційні технології видавничої справи» (ІТВС).

Завідувачі кафедри:

2011-2014 рр. — доктор технічних наук, професор Рашкевич Юрій Михайлович

2015-2016 рр. — доктор технічних наук, професор Пелешко Дмитро Дмитрович

з 2016 року — доктор технічних наук, професор Ткаченко Роман Олексійович

У 2011 році на кафедрі ІТВС відбувся перший випуск спеціалістів/магістрів спеціальності КТСВПВ, а у 2012 році — перший випуск бакалаврів за напрямом ВПС.

Навчання:

Кафедра здійснює підготовка фахівців за спеціальністю 186 «Видавництво та поліграфія» та магістрів за спеціальністю 186 «Видавництво та поліграфія» із спеціалізацією «Комп'ютерні технології та системи видавничо-поліграфічних виробництв». Переваги спеціальності 186 Видавництво та поліграфія в тому, що спеціалізовані знання в області комп’ютерної верстки та поліграфічних технологій «нанизуються» на фундаментальні знання в області комп’ютерних наук в цілому. Сюди входить програмування, адміністрування комп’ютерних систем, методи і засоби проектування інформаційних систем і технологій.

В основі навчального процесу лежить вивчення основ композиції та технологій комп’ютерного дизайну, комп’ютерної анімації, додрукарського опрацювання інформації, інструментальних засобів WEB-дизайну, технологій 3D моделювання, проектування електронних і мультимедійних видань, інформаційних систем прийняття рішень та управління.

Під час навчання студенти вивчають сучасні технології створення прикладних програм, оволодівають навиками об’єктно-орієнтованого підходу до програмування та роботи з базами даних. Для вивчення мов програмування C/C++, C#, Java, Python та ін. використовується найсучасніше апаратне та програмне забезпечення. Це є запорукою успішного застосування набутих знань при створенні програмного забезпечення в інформаційно-видавничих системах.

При навчанні на спеціальності 186 «Видавництво та поліграфія» студенти опановують дисципліни, пов’язані із дизайном. При цьому вони вивчають теоретичні основи дизайну, технології роботи з елементами дизайну при розробці графічних проектів. Окремо приділяється увага основам композиції як компоненти художньої форми. Студенти опановують створення графічних композицій засобами Adobe Photoshop, Adobe Illustrator та іншими пакетами для оброблення графічної інформації.

Велику увагу при підготовці студентів приділено електронним виданням: принципам їх побудови, їх складовим компонентам, особливостям апаратних засобів для відтворення електронних видань. Web-сайти, наприклад, є власне електронними виданнями, а тому Web-дизайн та реалізація front-end для Web-проектів (засобами HTML5, CSS3, JavaScript) також є частиною навчання студентів.

Диплом бакалавра за спеціальністю 186 «Видавництво та поліграфія» дає можливість продовжити навчання на другому циклі (спеціаліст або магістр).

 

Оновлено 5 years 2 міс тому