Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Команда ресурсного центру

Штатні співробітники

Потимко Оксана Збігневна – керівник. Доктор філософії, Заслужений працівник соціальної сфери України. Член Лікарської комісії НТШ. Позаштатний радник міського голови Львова. Громадський діяч. Незряча.

Освіта вища: у 2002 році закінчила Львівський національний університет ім. І. Франка. Має також медичну освіту. Удосконалювала набуті знання в університеті «Manitoba» (Канада), Стокгольмському інституті спеціальної педагогіки та академії «Svefi» (Швеція).

Автор української моделі інклюзивної освіти незрячих школярів. Співавтор (разом з Олександрою Бонковською) методики аудіодискрипції відео контенту та візуальних об’єктів. Автор численних іноваційних проектів у галузі інклюзивної освіти і культури, соціального захисту, доступності інфраструктури.

У 2012 році опублікувала монографію «Розвиток медицини у Львові в XIV – XVIII ст.: література, проблеми, дискусії». Автор методичних посібників «Українська модель інклюзивної освіти незрячої дитини: система цінностей і компетентностей», «Аудіодискрипція в Україні: правила і способи опису творів мистецтва для осіб з дисфункцією зору», «Перша українська DAISY бібліотека», «Порадник для незрячих» та ін.

Працює над впровадженням в Україні іноватики у сфері освіти, культури, соціального захисту. Займається виготовленням відеоконтенту з аудіодискрипцією, організацією інклюзивного навчання незрячих дітей у закладах середньої та вищої освіти різних регіонів України, підготовкою педагогів до роботи з аудиторією незрячих учнів/студентів, публікацією літератури шрифтом Брайля і створенням підручників у форматі DAISY, виготовленням бронзових мініатюр архітектурних споруд, розгортанням нових форм роботи в галузі культури.

Івашутіна Катерина Валеріївна – спеціаліст. Освіта вища: у 2015 році закінчила Львівський національний університет ім. І. Франка. З 2018 року здобуває другу вищу освіту в Національному педагогічному університеті ім. М. Драгоманова за фахом «тифлопедагогіка».

Володіє рельєфно-крапковим шрифтом, IT-технологіями для користувачів з вадами зору, методиками навчання незрячих дітей в умовах інклюзії, методикою аудіодискрипції, програмами для створення книг DAISY.

Працює над публікацією літератури шрифтом Брайля, впровадженням методик інклюзивної освіти в закладах середньої і вищої освіти України, поширенням методики аудіодискрипції у сфері музейної педагогіки, театрального мистецтва, відеоконтенту.

Сватенко Володимир Сергійович – звукорежисер. Освіта середня спеціальна: у 1988 році закінчив Львівський кінотехнікум.

Працює над звукозаписом і редагуванням аудіокниг, створенням відеоконтенту з аудіодискрипцією.

Сидоряк Марта Юріївна – інженер. Освіта вища: у 2011 році закінчила Національний університет «Львівська політехніка».

Володіє рельєфно-крапковим шрифтом, IT-технологіями і програмами для користувачів з вадами зору, методикою аудіодискрипції.

Працює над публікацією літератури шрифтом Брайля, виготовленням книг у форматі DAISY, адмініструванням веб-сайтів usi.org.ua і openlife.lviv.ua, промоцією іновацій і результатів роботи Ресурсного центру.

Хімка Петро Володимирович – технік. Освіта середня спеціальна: у 2000 році закінчив Добротвірське професійно-технічне училище №47.

Володіє IT-технологіями і програмами для користувачів з вадами зору, сучасними мобільними гаджетами. Працює над навчанням незрячих дітей роботі на ПК з програмами екранного доступу, інсталяцією програм на ПК і мобільні додатки, конвертацією аудіокниг у формат DAISY. Інвалід I групи по зору.

Залучені волонтери

Бонковська Олександра Богданівна – актриса Національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької. Народна артистка України. Співпрацює з Ресурсним центром в напрямку озвучування книг і підручників, виготовлення відеоконтенту з аудіодискрипцією, організації інклюзивних мистецьких заходів, проведення курсів аудіодискрипції для акторів, гідів, педагогів. Співавтор методики аудіодискрипції відео контенту, запровадженої в Україні у 2013 р. Голосом цієї актриси «розмовляють» майже всі українські мультиплікаційні, художні, документальні фільми.

Катерняк Жанна Михайлівна – практичний психолог Львівського міського інклюзивно-ресурсного центру. Співпрацює з Ресурсним центром в напрямку обстеження дітей з важкими порушеннями зору, організації інклюзивного навчання незрячих дітей, проведення стаціонарних і виїзних курсів інклюзивної освіти.

Ліщинська Галина Михайлівна – методист, вчитель початкових класів Великолюбінської загальноосвітньої школи I – III ступенів Городоцької районної ради Львівської області. Автор методик навчання незрячих дітей в умовах інклюзивного освітнього простору. Співпрацює з Ресурсним центром в напрямку проведення виїзних і стаціонарних курсів з організації інклюзивної освіти незрячих школярів. Першою в Україні розпочала навчання незрячої дитини в умовах інклюзивного класу.

Оновлено 6 years 2 міс тому