2019 року українсько-канадська співпраця у царині соціальної роботи та професійної підготовки соціальних працівників відзначала свій ювілей. Відтак 24-29 жовтня 2019 року у Львівській політехніці відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Партнерство заради соціальних змін: 20 років досвіду», присвячена 20-й річниці канадсько-українського проекту «Реформування соціальних служб» (1999–2003 рр.), виконаного на базі Національного університету «Львівська політехніка» у співпраці з Манітобським університетом (м. Вінніпег, Канада) за фінансової підтримки Канадської Агенції з Міжнародного Розвитку (CIDA). Було узагальнено чинники унікальності проекту, серед яких: студентоцентрована освітня програма (інтерактивне навчання, професійна освіта в контексті соціального розвитку, урахування потреб ринку праці в Україні тощо); значна частина годин практики в освітніх програмах, тобто програма, близька до дуальної; міжнародний вимір програми. На конференції підсумували тривалу та плідну українсько-канадську співпрацю, її результативність та перспективи розвитку.
За результатами успішної українсько-канадської співпраці учасникам проекту «Реформування соціальних служб» та, водночас, незмінним канадським і українським партнерам було вручено почесні нагороди:
Д-р Бред МакКензі, Заслужений професор Манітобського університету, Почесний доктор / Doctor Honoris Causa Національного університету «Львівська політехніка», нагороджений медаллю «Григорій Сковорода» Національної академії педагогічних наук (НАПН) України за вагомі досягнення в галузі науки та видатний особистий внесок у розвиток української освіти;
Д-р Морін Флагерті, виконавчий директор Центру українсько-канадських студій, доцент Манітобського університету, нагороджена Почесною грамотою НАПН України за значний особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та наукових кадрів з нагоди 20-ої річниці канадсько-українського проекту «Реформування соціальних служб»;
Д-р Ніна Гайдук, директор Міжнародного центру професійного партнерства «ІНТЕГРАЦІЯ» Львівської політехніки, нагороджена медаллю Ушинський К.Д. НАПН України за значні досягнення в галузі науки та особистий внесок у розвиток української освіти;
Д-р Лілія Клос, завідувач кафедри соціології та соціальної роботи Львівської політехніки, нагороджена Почесною грамотою НАПН України за значний особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів, наукових кадрів з нагоди 20-ої річниці канадсько-українського проекту «Реформування соціальних служб».
Незмінною складовою і вже традицією українсько-канадської співпраці є наукове стажування аспірантів кафедри соціології та соціальної роботи Львівської політехніки в Манітобському університеті:
- У весняному семестрі 2020 р. відбулося наукове стажування аспірантки кафедри Мар’яни Гасяк (тема дисертаційного дослідження: «Формування інклюзивного освітнього середовища для ветеранів війни у закладі вищої освіти») — наукові спів-керівники: д-р Ніна Гайдук (Україна), д-р Морін Флагерті (Канада);
- В осінньому семестрі 2017 р. в Манітобському університеті супервізійну діяльність досліджувала Софія Ставкова, старший викладач кафедри соціології та соціальної роботи (тема кандидатської дисертації: «Неперервна професійна підготовка соціальних працівників до супервізійної діяльності в Канаді»), — науковий керівник: д-р Ніна Гайдук;
- У весняному семестрі 2015 р. відбулося наукове стажування Іванни Деки, асистента кафедри соціології та соціальної роботи (тема кандидатської дисертації: «Професійна підготовка майбутніх заняттєвих терапевтів в університетах Канади»), — науковий керівник: д-р Ніна Гайдук.
Узагальнення досвіду партнерської співпраці Інституту гуманітарних і соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка» з Манітобським університетом та державними і громадськими соціальними організаціями провінції Манітоба (Канада)
Формування системи професійної підготовки соціальних працівників «університет – громада» у контексті міжнародної українсько-канадської партнерської взаємодії (з 1994 року)
Узагальнення досвіду партнерської співпраці Інституту гуманітарних і соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка» з Манітобським університетом та державними і громадськими соціальними організаціями провінції Манітоба (Канада).
Етап співпраці (роки) |
Досягнуті результати |
Залучені кафедри ІГСН |
Канадські партнери |
I Підвищення рівня поінформованості в громаді щодо соціальної роботи -нової професії в Україні
(1994 – 1999 рр.)
|
|
Кафедра іноземних мов |
|
II Виконання Міжнародного канадсько-українського мегапроекту «Реформування соціальних служб»
(1999-2003 рр.)
Сприяння розвитку мережі закладів соціальної служби у м. Львові та Львівській області: забезпечення місць практики для студентів та місць працевлаштування для випускників спеціальності «Соціальна робота»
(продовження)
Виконання Міжнародного канадсько-українського мегапроекту «Реформування соціальних служб”
(1999-2003 рр.) |
(2001 р.); новостворену кафедру розміщено у відреставрованому будинку з доступом для людей з особливими потребами.
|
Кафедра психології, педагогіки і права Кафедра соціології та соціальної роботи Кафедра соціології та соціальної роботи |
|
. III Розбудова програм професійної підготовки соціологів та соціальних працівників
Подальше зміцнення зв’язків кафедри соціології та соціальної роботи з громадою м. Львова та Львівської області,
з провідними університетами України.
Подальший розвиток міжнародної співпраці (з 2004 р.) |
|
Кафедра соціології та соціальної роботи Кафедра української мови Кафедра історії України та етнокомунікацій |
|