Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Співпраця зі Сполученими Штатами Америки

Кафедра соціології та соціальної роботи і Міжнародний центр професійного партнерства «Інтеграція» Національного університету «Львівська політехніка» розвивають партнерську співпрацю з американським закладом вищої освіти – Коледжем Фредерик Ком’юнити (англ. Frederick Community College), штат Меріленд, США, починаючи з 2007 року.

Коледж Фредерик Ком’юнити – це державний заклад вищої освіти, відомий високою якістю освітніх послуг та привабливістю для абітурієнтів. Починаючи з 1957 року, завдяки отриманню акредитації, Коледж став освітнім центром для понад 200 000 студентів. Сьогодні Коледж Фредерик Ком’юнити пропонує такі освітні програми:

  • «Мистецтво та гуманітарні науки»;
  • «Виховна робота з дітьми раннього віку»;
  • «Бізнес»;
  • «Охорона здоров’я»;
  • «Гостинність, кулінарія і туризм»;
  • «Громадська безпека»;
  • «Соціальні науки»;
  • «Наука, техніка, інженерія та математика».

Головним партнером українсько-американської співпраці є доктор соціальних наук Маршалл А. Боткін, професор , автор численних наукових публікацій.

Визначним здобутком є Служба ветеранів, яка діє на його базі. Служба ветеранів пропонує академічний супровід для ветеранів війни, учасників бойових дій, зареєстрованих у Коледжі. Служба ветеранів прагне забезпечити шанобливе ставлення до учасників бойових дій, сприяє їхньому успіху у навчанні та цивільному житті. Зусилля Служби ветеранів спрямовані на забезпечення благополуччя та адаптацію ветеранів у цивільному житті. Тут ветерани та їхні сім’ї можуть отримати всю необхідну інформацію та допомогу. Очолює Службу ветеранів Коледжу Фредерик Ком’юнити її керівник – п. Рейчел Неклес.

Основні події українсько-американської співпраці:

Червень 2007 р. – проф. Маршалл Боткін взяв участь у міжнародній науково-практичній конференції «Від конфлікту до порозуміння: теорія і практика громадянського суспільства», що була зорганізована та проведена кафедрою соціології та соціальної роботи (далі  – кафедра СР) у Львівській політехніці. Відбулося знайомство проф. Маршалла Боткіна з викладацьким складом кафедри СР.

Липень 2008 р. – візит до США д-ра Гайдук Н.М., завідувача секції соціальної роботи, доцента кафедри СР, декана Інституту гуманітарних і соціальних наук Львівської політехніки

Квітень-червень 2009 р. – за участі практикуючих американських фахівців-медіаторів п. Мартіна Кранітца (Martin Kranitz, Mediation Services of Annapolis, Maryland, USA) та п. Кейт Каллен Пальмісано (Kate Cullen Palmisano, Mediation and Conflict Resolution Center, Frederick, Maryland, USA) у Львівській політехніці на базі кафедри СР проведені:

  • Міжнародна науково-практична конференція «Перспективи медіації/ посередництва: від теорії до практики порозуміння у роботі з дітьми і сім’ями»;
  • Програма професійного навчання з питань застосування технологій посередницької діяльності у роботі з родинами для керівників практики студентів спеціальності «Соціальна робота», а також інших фахівців-практиків – представників соціальних організацій міст Львова та Києва.

Проф. Маршалл Боткін став ініціатором та співорганізатором проведення у Львівській політехніці зазначених заходів за безпосередньої участі представників центрів медіації штату Меріленд, США.   

Вересень 2009 р.  – візит до США д-ра Климанської Л.Д., завідувача кафедри СР,  та п. Бік О.Я., викладача кафедри СР

Лютий 2018 р. – включення проф. Маршалла Боткіна до складу редакційної колегії наукового журналу «Гуманітарні візії» Інституту гуманітарних і соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка»

22-30 березня 2018 р. – візит до Львівської політехніки проф. Маршалла Боткіна. Прочитано три лекції на тему: «Американська класова система», «Розуміння президента Дональда Трампа», «Сучасна англомовна фразеологія» для студентів спеціальностей «Соціальна робота», «Соціологія», «Міжнародні відносини».

23 квітня - 04 травня 2018 р. – п. Бік О.Я. пройшла навчання і взяла участь у програмі «Імплементація бізнес-ініціативи», де здобула необхідні знання та навички для надання допомоги ветеранам, учасникам бойових дій, які зазнали посттравматичного стресового розладу, з метою створення можливостей для їхньої адаптації до цивільного життя в умовах України.

21-28 вересня 2018 р. – візит до Львівської політехніки проф. Маршалла Боткіна та п. Рейчел Неклес. Прочитано лекцію для студентів на тему «Приватність у США». Американські колеги взяли участь у проведенні Українсько-Американського Круглого столу «Про формування Служби ветеранів для учасників бойових дій та членів їхніх сімей у Львівській політехніці», зокрема, представили досвід американської Служби ветеранів, що функціонує на базі Коледжу Фредерик Ком’юнити.

Проректор з науково-педагогічної роботи Корж Р.О. привітав проф. Маршалла Боткіна та вручив йому Листа-відзнаку та Диплом Національного університету «Львівська політехніка» за його особистий вагомий внесок у розвиток українсько-американської співпраці. Передано також Листа-подяку для керівництва Коледжу Фредерик Ком’юнити.

Травень 2019 р. – візит до Львівської політехніки проф. Маршалла Боткіна, а також д-ра Хатіма Акла, проректора з міжнародних відносин Коледжу Оушн Каунти, штат Нью-Джерсі, США. Відбулось обговорення нових можливостей партнерської взаємодії та досвіду Львівської  політехніків у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Особливо актуальними стали питання реабілітації ветеранів війни та надання їм допомоги в умовах вищої школи.

10-12 березня 2020 р. –  візит до Львівської політехніки проф. Маршалла Боткіна. Прочитано лекцію студентам спеціальностей «Соціальна робота», «Соціологія», «Міжнародні відносини» на тему: «Ікони музики та історії (як популярна музика представляє політичні питання та історичні факти свого часу)». Проректор з науково-педагогічної роботи та соціального розвитку Корж Р.О. вручив проф. Маршаллу Боткіну Почесну грамоту Національного університету «Львівська політехніка» за його особистий вагомий внесок у багаторічну та плідну українсько-американську співпрацю, а також передав Почесні грамоти нашого Університету іншим американським колегам, серед яких: п. Мартін Кранітц та п. Кейт Кранітц – фахівці-медіатори, а також п. Рейчел Неклес – керівник Служби ветеранів Коледжу Фредерік Ком’юнити, штат Меріленд, США.

 

 

Приєднані файлиРозмір
Довідка про соціальну роботу в США448.66 KB
Оновлено 4 years 4 дн тому