Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Навчально-методична діяльність кафедри деталей машин

Основні види навчальних занять – лекції, практичні та лабораторні заняття, курсове проектування. В складі кафедри є чотири навчальні лабораторії, зал для курсового проектування та комп’ютерний клас.

Навчальні лабораторії оснащені відповідним лабораторним устаткуванням для проведення лабораторних робіт з дисциплін ТМ, ТММ, Деталі машин та Прикладна механіка. Кількість студентів, які мають заняття в лабораторіях кафедри на протязі навчального року – понад 1000. На фото показані навчальні лабораторії кафедри і зразки окремих навчальних лабораторних установок.

Сучасний  рівень викладання дисциплін забезпечується десятками навчально-методичних розробок, інструкцій до лабораторних робіт, комплексом програм автоматизованого розрахунку деталей машин. На кафедрі підготовлено перший у післявоєнні роки україномовний оригінальний підручник “Основи конструювання та розрахунок деталей машин” – зав. каф. Павлище В.Т.).  Підготовлено для навчального процесу: „Деталі машин. Конспект лекцій для дистанційного навчання” – проф. Малащенко В.О., доц.. Сологуб Б.В.; „Деталі машин. Підручник з грифом МОН України та „Муфти приводів. Конструкції та приклади розрахунку”. Підручник з грифом МОН України” – проф. Малащенко В.О.; „Деталі машин. Курсове проектування. Навчальний  посібник з  грифом МОН України” - проф. Малащенко В.О. і доц. Янків В.В.; „Деталі машин. Проектування елементів механічних приводів. Навчальний посібник з  грифом МОН України” - проф. Малащенко В.О. і доц. Янків В.В.; „Графічні розрахунки деталей машин. Навчальний  посібник  з  грифом МОН України” - проф. Малащенко В.О., доц. Стрілець В.М., асп. Стрілець О.Р.; „Оптимізація та надійність об’єктів проектування”. Навч. посібник. – Павлище В.Т. і Гелетій В.М.

Викладачі кафедри завжди активно працюють над розробленням матеріалів з методичного забезпечення навчального процесу: читання лекцій, проведення практичних і лабораторних занять та курсового проектування з дисциплін „Теорія машин та механізмів” і „Деталі машин”. Розроблено та опубліковано для повного забезпечення необхідні методичні вказівки з всіх читаючих дисциплін кафедри.

Нижче на фото наведено окремі основні підручники і навчальні посібники, що підготовлені та впроваджені у навчальний процес викладачами кафедри.

Викладачі кафедри мають досвід викладацької роботи у зарубіжних країнах французькою мовою. На даний час доц. Гелетій В.М. і к.т.н. Ланець О.В. проводять читання лекцій та проведення практичних і лабораторних занять англійською мовою для іноземних студентів з дисциплін:  ТМ, ТММ і ДМ.

За останні 5 років викладачами кафедри опубліковано понад 120 наукових статей. На протязі останніх 10 років на кафедри розроблялись 7 тем госпдоговірної тематики.

Наприклад, у загальному науковому доробку професора Малащенка В.О. є понад 478 науково-методичних публікації (понад: 300 статей і 120 патентів; 11 монографій; 2 підручники; 24 навчальних посібників та понад 90 тез конференцій). Доцент Кичма А.О. став лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки. Результати наукових пошуків кафедри опубліковані у вигляді багатьох монографій, підручників і навчальних посібників, авторами яких є провідні викладачі кафедри: професори Малащенко В.О. і Пасіка В.Р.; доценти  Гелетій В.М., Дзюбик Л.В., Зінько Я.А., Кичма А.О., Новіцький Я.М., Сологуб. Б.В.

Викладачі кафедри приділяють велику увагу студентській науковій роботі. Починаючи з 2002 року студенти постійно займають І, ІІ та ІІІ призові місця на Всеукраїнському конкурсі наукових робіт.

Вагомі здобутки колективу кафедри в розробці прикладних наукових проблем в різних галузях машинобудування. Загальна тематика наукових досліджень –Навантажувальна здатність та динаміка деталей машин і споруд циклічної дії. Результати наукових досліджень працівників кафедри щорічно публікуються в десятках наукових статей, оприлюднюються на державних і міжнародних конференціях. На кафедрі працюють викладачі, що мають по кілька десятків Патентів України та Авторських свідоцтв СРСР на винаходи. Підсумкові результати наукових пошуків кафедри за останні 20 років опубліковані у 14-і  монографіях, 2-х технічних довідників та понад 20-і навчальних посібників, авторами яких є провідні викладачі кафедри проф. В.О.Малащенко, проф. Б.І.Кіндрацький, доц. Гелетій В.М., доц. Кичма А.О., доц. Сологуб Б.В. (на фото окремі монографії і посібники викладачів кафедри).

Оновлено 4 years 2 міс тому