Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Детальний план території

Спеціальність: Архітектура та містобудування (освітньо-наукова програма)
Код дисципліни: 7.191.02.E.82
Кількість кредитів: 3
Кафедра: Містобудування
Лектор: доц., к.арх. Шульга Генадій Михайлович
Семестр: 2 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання:
• Здатність розв’язувати складні проектні та планувальні завдання і вирішувати проблеми в галузі архітектури та містобудування і ландшафтної архітектури.
• Знання та розуміння предметної області та фаху;
• Виконання робочої документації в галузі містобудування, а саме детального плану території в обсязі та формі реального проектування;
• Застосовувати знання містобудівного законодавства і права при: проектуванні, укладанні договорів, виконанні містобудівної документації та її проходженні на усіх етапах погодження і прийняття в експлуатацію об’єкту; укладати угоди із зарубіжними партнерами та забезпечувати їх реалізацію на підставі існуючих вимог міжнародного та національного договірного права і містобудівного законодавства.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни:
• Сучасні концепції у містобудуванні;
• Комплексне дослідження архітектурно-містобудівного об’єкти;
• Основи просторового планування;
• Містобудівне законодавство і право;
• Ландшафтні комплекси у просторовому плануванні.
Короткий зміст навчальної програми:
Прогнозування розвитку територій, раціональне розселення, визначення сталого розвитку території, розподіл земельних ділянок за цільовим призначенням, взаємоузгодження інтересів держави, громади та приватних інтересів при плануванні території, визначення взаємного розташування функціональних зон та об’єктів, розроблення містобудівної документації, реконструкція існуючої забудови, збереження та відновлення рекреаційних, природоохоронних, оздоровчих територій та об’єктів ландшафту, створення та розвиток інженерно-транспортної інфраструктури, проведення моніторингу забудови, ведення містобудівного кадастру, здійсненні контролю у сфері містобудування.
Рекомендована література:
1. Петришин і ін. Містобудівне проектування. Частина І: Місто як об’єкт проектування: навч. посібник / Г.П.Петришин, Б.С.Посацький, Ю.І.Криворучко, С.В.Ганець та ін.; за ред. Г.П.Петришин, Б.С.Посацького, Ю.В.Ідак – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2016. – 328 с.: іл.
2. ДБН 360-92 «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень»
3. Закон України «Про основи містобудування».
Методи і критерії оцінювання:
Контрольна робота (60%)
Підсумковий контроль (контрольний захід, залік): (40%)