Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Технічні засоби моніторингу Землі

Спеціальність: Науки про Землю
Код дисципліни: 6.103.01.E.45
Кількість кредитів: 4
Кафедра: Вища геодезія та астрономія
Лектор: асистент Ломпас Олександр Васильович.
Семестр: 5 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання:
• знати деякі відомості з фізики, радіотехніки та оптики, які лежать в основі принципу дії приладів для космічного моніторингу, будову та технічні характеристики приладів, основні види сучасних приладів, що використовуються на виробництві;
• вміти використовувати прилади для моніторингу при вирішенні практичних задач, проводити вимірювання електронними нівелірами, теодолітами і тахеометрами, ехолотами та наземними лазерними сканерами, ГНСС приймачами у різних режимах роботи, вміти опрацьовувати дані результати вимірів;
• мати уявлення про основні напрямки розвитку сучасного приладобудування та застосування новітньої апаратури для космічного моніторингу Землі.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни:
• Супутникова геодезія та сферична астрономія, частина 2;
• Електронні геодезичні прилади;
• Геодезія, частини 1 і 2
Короткий зміст навчальної програми:
Основні фізичні принципи, покладені в основу приладобудування. Електромагнітні способи виміру відстаней. Імпульсні і фазові віддалеміри. Лазерні інтерферометри. Електронні теодоліти і тахеометри. Використання лазера для вимірювання кутів. Прилади для нівелювання. Загальні принципи побудови ГНСС. Космічний сегмент системи. Сегмент користувачів. Загальна структурна схема ГНСС приймача. Мережі базових референцних станцій RTK. Теоретичні основи наземного лазерного сканування. Будова сканера. Класифікація та застосування наземних лазерних сканерів. Повітряні лазерні сканери та їх застосування. Прилади для виміру глибин. Ехолоти. Гідролокатори бокового огляду і повітряні батиметричні лазерно-локаційні системи.
Рекомендована література:
1. Дементьев В.Е. Современная геодезическая техника и ее применение: Учебное пособие для вузов. — Изд. 2-е. — М.: Академический Проект, 2008. — 591 с.
2. Яценков В.С_Основы спутниковой навигации_Системы GPS NAVSTAR и ГЛОНАСС_М_Горячая линия-Телеком_2005.
3. Использование спутниковых радионавигационных систем в геодезии. В 2 т. Т. 1. Монография / К.М. Антонович; ГОУ ВПО «Сибирская государственная геодезическая академия». – М.: ФГУП «Картгеоцентр», 2005. – 334 с.: ил.
Методи і критерії оцінювання:
• письмові звіти з лабораторних робіт, усне опитування, контрольна робота (30%);
• підсумковий контроль (70 %, контрольний захід, залік): письмово-усна форма (70%).