Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Геодезичні референцні системи

Спеціальність: Оцінка землі та нерухомого майна
Код дисципліни: 7.193.04.O.2
Кількість кредитів: 3
Кафедра: Вища геодезія та астрономія
Лектор: Професор, др. фіз.-мат. н., Марченко О.М
Семестр: 1 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання:
Здатність демонструвати знання та навики щодо проведення експериментів, збору даних, моделювання, аналізу отриманих результатів у геодезії та землеустрої. Здатність продемонструвати знання та розуміння методологій проектування, відповідних нормативних документів, чинних стандартів і технічних умов. Здатність продемонструвати знання сучасного стану справ та новітніх технологій в галузі геодезії та землеустрою. Формулювати та вдосконалювати важливу дослідницьку задачу, для її вирішення збирати необхідну інформацію та формулювати висновки, які можна захищати в науковому контексті. Виконувати відповідні експериментальні дослідження застосовуючи дослідницькі навички за професійною тематикою. Поєднувати теорію і практику, а також приймати рішення та виробляти стратегію діяльності для вирішення завдань спеціальності (спеціалізації) з урахуванням загальнолюдських цінностей, суспільних, державних та виробничих інтересів. Ідентифікувати, класифікувати та описувати технологію робот у галузі. Здійснювати математико-статистичне опрацювання результатів науково-прикладної діяльності.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни:
• Супутникова геодезія
• Фізична геодезія
Короткий зміст навчальної програми:
Предмет “Геодезичні референцні системи” забезпечує вивчення сучасного стану відомостей про фігуру Землі та її обертання, динаміку земної кори. Геодезичні координати та природні координати. Міжнародні стандарти. Система координат Тіссерана. Перетворення Гельмерта. Реалізація небесної та земної систем координат. Висотна референцна система. Параметри орієнтації Землі. Перетворення від небесної до земної системи координат. Основи Європейської земної системи координат ETRS та її реалізації ETRF. Європейська вертикальна система EVRS та її вимоги. Натуральні координати та геопотенціальні числа. Характеристика основних систем висот. Перетворення геопотенціальних чисел, нормальних висот та висот квазігеоїда із однієї в іншу систему. Динамічні вертикальні дати та системи висот, пов’язані з гравітаційним полем.
Рекомендована література:
1. Гоффман-Велленгоф Б., Ліхтенеггер Г., Коллінз Д. Глобальна система визначення місцезнаходження (GPS): Теорія і практика /Пер. з англ. – К.: Наукова думка, 1996. – 392 с.
2. Seeber G. Satellite geodesy. 2nd edition.// Walter de Gruyter-Berlin, 2003.– 589 p.
3. Марченко О. М., Третяк К.Р., Ярема Н.П. Референцні системи в геодезії, Навчальний посібник, - Львів: Видавництво Національного університету Львівської політехніки, 2013, 220c.
Методи і критерії оцінювання:
• Звіт з лабораторних занять у письмовій формі, усне опитування, контрольна робота (30%)
• Підсумковий контроль (70%, контрольний захід, залік) письмово-усна форма (70%)