Тимчасове положення
про відділ молодіжної політики та соціального розвитку Національного університету «Львівська політехніка»
Загальні положення
- Відділ молодіжної політики та соціального розвитку є структурним підрозділом Національного університету «Львівська політехніка».
- У своїй діяльності відділ керується: Конституцією України, чинним законодавством України, нормативними документами Міністерства освіти та науки України, Статутом Національного університету «Львівська політехніка», Правилами внутрішнього розпорядку Львівської політехніки та даним Положенням.
- Відділ працює за комплексним та річними планами з молодіжної політики та соціального розвитку який затверджує проректор з науково-педагогічної роботи та соціального розвитку.
- Відділ координує діяльність структурних підрозділів, органів студентського самоврядування та співпрацює з громадськими організаціями та партіями у справах молодіжної політики та національно-громадянського виховання.
І. Мета та основні завдання відділу.
- Всебічне сприяння духовному та фізичному розвитку студентської молоді, виховання у неї почуття громадянської свідомості та патріотизму.
- Створення умов та механізмів безпосередньої участі студентів у формуванні та реалізації молодіжної політики.
- Забезпечення виконання наказів та розпоряджень, інструктивних листів з проблем молодіжної політики та національно-громадянського виховання.
- Розробка пропозицій з удосконалення організаційно-функціональної структури управління виховним процесом в університеті і визначення функціональних обов‘язків суб‘єктів управління.
- Координація діяльності структурних підрозділів, студентського самоврядування та співпраця з громадськими організаціями в питаннях виховної роботи.
- Погодження та представлення для затвердження проректорові з науково-педагогічної роботи та соціального розвитку, планів з виховної роботи структурних підрозділів університету.
- Надання методичної та практичної допомоги структурним підрозділам, громадським організаціям, органам студентського самоврядування в проведенні спортивних та культурно-масових заходів (відзначення державних свят, пам’ятних дат, ювілеїв діячів науки, культури та мистецтв...).
- Розробка рекомендацій наставникам з виховної роботи щодо підвищення та удосконалення виховного процесу в університеті.
- Сприяння широкому залученню студентів до діяльності органів студентського самоврядування, розвитку прогресивних форм самоврядування.
- Вивчення проблем студентської молоді, і створення необхідних умов діяльності молодіжних організацій для повноцінного соціального становлення та розвитку молоді.
- Сприяння ініціативі та активності студентської молоді у всіх сферах життєдіяльності суспільства.
- Сприяння адресному захисту і підтримка соціально-вразливої частини молоді, а саме: студентів-інвалідів, сиріт, з багатодітних і неблагополучних сімей.
- Проведення систематичного аналізу стану виховного процесу у структурних підрозділах університету.
- Сприяння розвитку міжнародних студентських зв‘язків, обмінів, контактів, співпраці з міжнародними молодіжними організаціями, рухами, представниками української діаспори.
- Сприяння висвітленню в засобах масової інформації заходів з формування моральних та духовних цінностей, патріотичного виховання, здорового способу життя, що здійснюється структурними підрозділами, громадськими організаціями, органами студентського самоврядування університету.
- Внесення пропозицій морального і матеріального стимулювання та відзначення кращих працівників і студентів за успіхи та досягнення у виховній роботі, громадському житті університету.
- Погодження комплексних спортивно та культурно-масових заходів в навчально-оздоровчих базах університету.
ІІ. Формування та засади вирішення соціальних проблем працівників та студентів університету
-
Вирішення житлових проблем працівників і студентів:
- Ведення контрольних списків із забезпечення державним та кооперативним житлом працівників університету.
- Формування списків, визначення черговості для забезпечення співробітників місцями в малосімейному гуртожитку.
- Підготовка пропозицій щодо застосування різних форм забезпечення житлом працівників університету.
- Ділові відносини з органами державної влади з питань забезпечення житлом та надання місць під індивідуальну забудову, оформлення необхідних документів.
- Визначення необхідності та підготовка пропозицій з надання матеріальної допомоги чи кредитів працівникам, які ведуть індивідуальне або кооперативне будівництво.
- Розробка положень та нормативних актів для вирішення житлових проблем співробітників і студентів.
- Надання допомоги в роботі та контроль за роботою служб студмістечка повязаних з поселенням та обслуговуванням студентів.
- Участь в організації та допомога в роботі органам студентського самоврядування в гуртожитках.
- Участь у розробці та впровадженні нових форм роботи гуртожитків.
- Участь у розробці плану ремонтів і розвитку студентського житлового фонду.
-
Організація відпочинку працівників та студентів університету:
- Участь спільно з профспілковою організацією у розподілі та реалізації путівок для оздоровлення, лікування та відпочинку працівників університету.
- Розробка положень та нормативних документів з організації роботи навчально – оздоровчих баз університету.
- Організація відпочинку працівників та студентів на не університетських базах відпочинку.
- Участь у розробці перспектив розвитку навчально оздоровчих баз університету.
- Організація оздоровлення працівників та студентів в санаторії-профілакторії університету (за рекомендаціями лікарів).
- Забезпечення виконання рекомендацій та вимог лікувальних закладів в проведенні медоглядів чи інших профілактичних заходів.
ІІІ. Звітність
- Відділ погоджує документи своєї компетенції з іншими організаціями у випадках, передбачених чинним законодавством, рішеннями ректорату та Вченої Ради університету, положеннями які діють в університеті.
- Відділ звітується про свою роботу Раді з молодіжної політики, перед ректоратом, Вченою радою університету та на конференції колективу університету через колективний договір.