Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Інженерія програмного забезпечення

8.121.01 Інженерія програмного забезпечення
Кваліфікація: Магістр з інженерії програмного забезпечення
Рік вступу: 2016
Тривалість програми: 1,5 роки
Кількість кредитів: 90 кредитів ЄКТС
Рівень кваліфікації відповідно до Національної рамки кваліфікацій, Європейської рамки кваліфікацій для навчання впродовж життя: Другий (магістерський) рівень, сьомий рівень НРК, другий цикл РК-ЄПВО
Галузь знань: Інформаційні технології
Особливі умови вступу: Нема
Конкретні механізми визнання попереднього навчання: За умови, що попередній рівень отримано в іншій країні, необхідна нострифікація, яка проводиться Львівською політехнікою. Механізмів визнання неформальної та інформальної освіти-нема.
Вимоги та правила щодо отримання кваліфікації, вимоги щодо виконання навчальної програми: Повне виконання навчальної програми та захист магістерської кваліфікаційної роботи
Характеристика освітньої програми:
Освітньо-професійна програма базується на загальновідомих положеннях та результатах сучасних наукових досліджень з методологій розроблення програмного забезпечення, високоефективних алгоритмів розв’язання обчислювальних задач, управління процесами створення програмного забезпечення, аналізу та опрацювання даних та орієнтує на подальшу професійну та наукову кар’єру. Студенти здобуваючи освіту на рівні магістерської підготовки за спеціальністю «Інженерія програмного забезпечення» вивчають застосування систематизованого і упорядкованого підходу до вдосконалення інженерних, організаційних та їх супровідних процесів для розробки якісного програмного забезпечення в задані терміни та вартість. Акцент на інноваційній діяльності та глибоких знаннях методології наукової та професійної діяльності, алгоритмічного забезпечення, інженерії даних та знань, а також здатність їхнього застосування в практичній діяльності.
Набуті компетентності:
- Володіння поглибленими знаннями про інформаційні моделі даних та системи, здатність створювати інноваційне програмне забезпечення для зберігання, видобування та опрацювання даних великих обсягів.
- Розуміння основних концепцій математичного моделювання та володіння методами дослідження та моделювання предметної області, для потреб якої розробляється програмне забезпечення.
- Володіння поглибленими знаннями і вміннями ефективної організації обчислень у комп’ютерних системах й методології оптимізації продуктивності програмного забезпечення.
- Знання основ охорони праці, виробничої санітарії і пожежної безпеки при організації діяльності з інженерії програмного забезпечення.
- Уміння спілкуватися другою мовою в науковій та професійній діяльності.
- Вміти обирати доцільну методологію розробки програмного забезпечення в залежності від характеру проекту, досліджувати та вдосконалювати процеси програмної інженерії та моделі розробки програмного забезпечення.
- Застосовувати методологію наукових досліджень в професійній діяльності інженерії програмного забезпечення для виявлення актуальних наукових проблем, формування та критичного аналізування інформаційної бази, формулювання висновків і пропозицій.
- Здатність використовувати поглиблені професійно-профільні знання і практичні навички для розв’язання складних задач інноваційного характеру в інженерії програмного забезпечення.
- Здатність використовувати професійно-профільні знання і практичні навички для оптимізації проектних, технологічних, управлінських рішень з метою підвищення якості програмних систем.
- Здатність підвищувати ефективність застосування програмного забезпечення для розв’язання науково-технічних та інноваційних задач.
- Здатність усвідомлювати необхідність навчання впродовж усього життя з метою поглиблення набутих та здобуття нових фахових знань.
-Здатність відповідально ставитись до виконуваної роботи, самостійно приймати рішення, досягати поставленої мети з дотриманням вимог професійної етики.
Форма навчання: денна
Академічна мобільність: Нема, проте мобільність заохочується та визнається згідно із процедурами ЄКТС
Практика/стажування: Важливим аспектом підготовки магістрів з інженерії програмного забезпечення є дослідницька практика, яка проходить на підприємствах ІТ-галузі, зокрема це стосується партнерів кафедри: Eleks, Sigma Software, Edvantis, SoftServe, Adva Soft .
Керівник освітньої програми, контактна особа: д.т.н., доцент, завідувач кафедри програмного забезпечення Яковина В.С. (Vitaliy.S.Yakovyna@lpnu.ua , 2582578)
Професійні профілі випускників: Робота в галузі розробки програмного забезпечення та сфері інформатизації процесів та явищ різного характеру. Професійний профіль — науковий співробітник. Розробляє математичне і програмне забезпечення для наукових досліджень в галузі інженерії програмного забезпечення. Професійний профіль — науковий консультант. Надає консультації, методичну допомогу у вирішенні наукових і складних професійних задач інженерії програмного забезпечення. Професійний профіль — менеджер проекту з розробки програмного забезпечення Відповідальний за розроблення проекту на основі вимог, проектних рішень і планів робіт та їх реалізацію. Керує виконанням проектних угод і стежить за фінансовими, часовими і технічними ресурсами проекту. Професійний профіль — аналітик Будує концептуальну модель предметної області та визначає на основі цього специфікацію системи на верхньому рівні. Проводить узгодження вимог і визначення області дії проекту на спільних переговорах із замовником. Професійний профіль — архітектор програмної системи Визначає високорівневу архітектуру системи, набір компонентів, їхніх інтерфейсів, інших характеристик системи і кінцевого складу програмної системи. Визначає технології, методи та засоби, які необхідні для оптимальної реалізації проектних рішень. Професійний профіль — інженер-програміст Розробляє і реалізує складні проектні рішення стосовно системи у вигляді програмних кодів, документів й інших вихідних результатів у відповідності до діючих стандартів. Професійний профіль — інженер з контролю якості програмного забезпечення Планує, контролює, здійснює процес перевірки готової програмної системи на відповідність вимогам замовника та іншим характеристикам якості.
Доступ до подальшого навчання: Навчання на третьому освітньому рівні (аспірантура), програми підвищення кваліфікації
Інші особливості програми: Програма реалізовується українською мовою. Особливостями програми є поглиблена підготовка студентів в галузі методологій створення програмних продуктів, інноваційної та підприємницької діяльності, складних алгоритмів та управління великими даними.
Інститут: Інститут комп'ютерних наук та інформаційних технологій