Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Методи та засоби наукових досліджень в інженерії програмного забезпечення

Спеціальність: Інженерія програмного забезпечення
Код дисципліни: 7.121.01.O.3
Кількість кредитів: 6
Кафедра: Програмне забезпечення
Лектор: Професор Федасюк Дмитро Васильович
Семестр: 1 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання:
Уміння планувати і керувати часом при управлінні науковими проектами.
Здатність продукувати нові ідеї.
Уміння ідентифікувати, формулювати та розв’язувати наукові задачі.
Здатність застосовувати методологію наукових досліджень в професійній діяльності інженерії програмного забезпечення для виявлення актуальних наукових проблем, формування та критичного аналізування інформаційної бази, формулювання висновків і пропозицій.
Уміння проводити дослідження на відповідному рівні.
Здатність використовувати поглиблені професійно-профільні знання і практичні навички для розв’язання складних задач інноваційного характеру в інженерії програмного забезпечення.
Здатність підвищувати ефективність застосування програмного забезпечення для розв’язання науково-технічних та інноваційних задач.
Розуміння основних концепцій математичного моделювання та володіння методами дослідження та моделювання предметної області, для потреб якої розробляється програмне забезпечення.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни:
Пререквізити:
Комп'ютерна дискретна математика
Чисельні методи
Ко-реквізити:
Інновації та підприємництво в інженерії програмного забезпечення
Короткий зміст навчальної програми:
Наука як система знань і сфера людської діяльності. Основні положення: наука, класифікація наук, суть технічних наук. Методологічні основи наукового пізнання і творчості. Організація та виконання наукових досліджень. Інформаційне забезпечення науково-дослідної роботи. Підготовка та використання наукових кадрів в Україні та світі. Вибір напряму наукового дослідження та етапи науково-дослідної роботи. Методологія розробляння та виконання наукових проектів. Логіко-структурний підхід до управління науковими проектами. Логіко-структурна матриця наукових проектів. Програмні системи управління проектами. Управління ризиками та ресурсами при виконанні проектів. Оформлення, апробація та впровадження результатів наукових досліджень. Етичні норми і цінності науки. Презентація наукових проектів.
Рекомендована література:
1. Шейко В.М., Кушнаренко Н.М. Організація та методика науково-дослідницької діяльності: підручник / В.М.Шейко, Н.М. Кушнаренко.- 6-те вид., перероблене і доповнен. – К.: Знання, 2008.- 310 с.
2. Цехмістрова Г.С. Основи наукових досліджень. Навчальний посібник. Київ: Видавничий Дім «Слово», 2004.- 240 с.
3. Ковальчук В.В., Моїсееєв Л.М., Основи наукових досліджень: Навчальний посібник.- 3-є вид., переробл. І доповн. – К.: ВД «Професіонал», 2005.- 240 с.
4. Пилипчик М.І., Григор’єв А.С., Шостак В.В. Основи наукових досліджень: Підручник. - К.: Знання, 2007. – 270 с.
5. Катренко А.В. Управління ІТ-проектами. (підручник).- Львів: « Новий світ – 2000», 2011.- 550 с.
Методи і критерії оцінювання:
Написання та захист реферату (5%), стаття у Вікіпедії (5%), відповіді на практичних заняттях (5%), написання наукової статті для подальшого опублікування в журналі (10%), опис наукового проекту (15%), виступ з презентацією проекту (5%); усього 45%
Екзамен: письмово-усна форма (55%)