Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Теплопостачання

Спеціальність: Будівництво та цивільна інженерія
Код дисципліни: 6.192.07.E.225
Кількість кредитів: 3.5
Кафедра: Теплогазопостачання і вентиляція
Лектор: ст.викладач Ярослав В.Ю.
Семестр: 7 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання:
отримання і застосування знань по методах проектування і вибору систем теплопостачання, теплових мереж, центральних та індивідуальних теплових пунктів, теплових вводів в будинок, насосних станцій; обгрунтуванню і розрахунку режимів відпуску та споживання теплоти.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни:
«Тепломасообмін»,
« Технічна термодинаміка»,
« Механіка рідин і газів»,
« Технологія очищення природних і стічних вод».
Короткий зміст навчальної програми:
Структура споживання теплової енергії. Основні категорії споживачів і методи розрахунку потреб теплової енергії. Норми споживання теплової енергії. Основні схеми теплової потужності джерел теплової енергії. Основні схеми теплової потужності міні теплових електростанцій. Класифікація водяних систем теплопостачання. Схеми приєднання в залежних і незалежних систем теплопостачання для систем опалення. Парові системи опалення. Закриті та відкриті системи збору та повернення конденсату установки обладнання. Гідравлічний розрахунок мережі водопостачання тепла, теплові пункти для системи опалення. Мета основних функцій. об'ємно-планувальних рішень нагріву одиниці. Розрахунок і підбір насосного обладнання теплових агрегатів. Розрахунок теплообмінників і конструкцій. Накопичення тепла в системах гарячого водопостачання. Розрахунок і вибір баку аккумулятора. Розрахунок і вибір засобів автоматизації, лічильники води і тепла.
Рекомендована література:
1. Єнін П.М., Швачко Н.А. Теплопостачання (частина 1 “Теплові мережі та споруди“). Навчальний посібник. – К.: Кондор, 2007. - 244с.
2. Теплоснабжение: Учебник для вузов /А.А. Ионин, Б.М. Хлыбов, В.Н. Братенков, Е.Н. Терлецкая; Под ред. А.А. Ионина. – М. Стройиздат, 1982. 336с., - 328с.
3. Водяные тепловые сети: Справочное пособие по проектированию /И.В.Белянкина и др., Под ред. Н.К. Громова. –М.: Энергоатомиздат, 1988. – 376с.
4. Пырков В.В. Современные тепловые пункты. Автоматика и регулирование. – К.: ІІ ДП “Такі справи“, 2007.
Методи і критерії оцінювання:
Максимальний загальний бал для кожного модуля - 100 пунктів, що складається з поточного контролю - 30 балів і заходів контролю - 70 балів. Семестровий контроль здійснюється у формі письмового іспиту.