Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Інженерне облаштування доріг і будівництво та експлуатація інженерних мереж, частина 2

Спеціальність: Будівництво та цивільна інженерія
Код дисципліни: 6.192.05.E.169
Кількість кредитів: 3
Кафедра: Автомобільні дороги та мости
Лектор: ст. викладач Стечишин Степан Михайлович
Семестр: 7 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання:
• знати заходи з інженерної підготовки територій в складних умовах; правила організації стоку поверхневих вод з території, види дощових каналізаційних мереж та конструкцію елементів водостоків, дренажні системи автомобільних доріг; класифікацію, схеми та місця використання систем водопостачання, конструкцію та обладнання водопровідних мереж, порядок їх експлуатації, застосовувані прилади контролю та автоматики, способи обробки води; класифікацію каналізаційних систем, їх конструктивні елементи та інженерні споруди, вимоги до експлуатації каналізації і очисних споруд; класифікацію, конструктивні схеми та складові частини систем опалення, їх монтаж та експлуатацію, застосовувані прилади контролю та автоматики; види вентиляційних систем, призначення та конструкцію їх складових частин, монтаж та експлуатацію систем вентиляції, застосовувані прилади контролю та автоматики, види та конструкцію газопроводів, правила їх прокладання, випробувань та вимоги до експлуатації; класифікацію електричних мереж, їх складові частини та обладнання, способи прокладання ліній електропередач та правила їх експлуатації, способи блискавкозахисту; класифікацію мереж зв’язку та радіомовлення, принципи їх розміщення, будівництво та обслуговування; способи освітлення будівельних майданчиків, автомобільних доріг, майданів та площ, види освітлювальних приладів, способи розміщення світильників, склад робіт з технічного обслуговування освітлювальних мереж.
• вміти встановлювати типи інженерних мереж, правильно призначати ефективний тип інженерних комунікацій в конкретних умовах будівництва, досконало володіти питаннями, що стосуються конструкції та експлуатації інженерних мереж.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни:
• інженерна геодезія,
• грунтознавство та механіка грунтів,
• інженерні вишукування,
• вишукування та проектування автомобільних доріг,
• дорожні машини та обладнання.
Короткий зміст навчальної програми:
Інженерний благоустрій територій населених місць. Інженерне обладнання територій населених місць і будівель. Тепло- і газопостачання територій населених місць і будівель. Лінії електропостачання, зв’язку та радіомовлення. Системи освітлення.
Рекомендована література:
1. Алексеев М.И. и др. Городские инженерные сети и коллекторы / Л.: Стройиздат, 1990.
2. Блохін В.І., Ціпріановіч В.І., Белінський І.А. Проектування поверхні та конструкцій аеродромних покрить. Київ, вид. РИО КИИГА, 1975.– 141 с.
3. Глушко Г.Н. Электроснабжение СМР / М.: Стройиздат, 1982.
4. Осин В.А., Шумилов М.С. Инженерная подготовка городских территорий / М.: Высшая школа, 1984.
5. Тульчин И.К., Нудпер Г.И. Электрические сети и электрооборудование жилых и общественных зданий / М.: Энергоатомиздат, 1990.
6. Черняк О.В., Рыбчинская Г.Б. Основы теплотехники и гидравлики / М.: Высшая школа, 1979.
7. Яковлев С.В., Ласков Ю.М. Канализация / М.: Стройиздат, 1987.
Методи і критерії оцінювання:
усне опитування, контрольна робота (20%)
підсумковий контроль (80%, контрольний захід, екзамен): письмово-усна форма (80%).