Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Інженерне програмування, частина 1

Спеціальність: Мікро- та наносистемна техніка
Код дисципліни: 6.153.00.O.4
Кількість кредитів: 4
Кафедра: Фотоніка
Лектор: старший викладач Демкович Ігор Володимирович
Семестр: 1 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання:
знати основи інформатики (поняття алгоритму, основні структури алгоритму, алгоритмізація завдань), логічну схему функціонування ЕОМ, апаратне й програмне (базове, системне, службове та прикладне) забезпечення комп’ютера на прикладі операційної системи Windows та пакета Microsoft Office, елементи мови Паскаль (класифікація даних, структура програми, вирази та операції, оператори, структуровані типи даних, процедури і функції, модулі, файлові типи, покажчики й динамічні структури даних, графічні режими роботи, стандартні графічні процедури і функції), основи об'єктно-зорієнтованого програмування, отримати навики програмування в середовищі Delphi (загальна характеристика, бібліотеки класів, створення багатовіконного інтерфейсу, динамічні прийоми програ¬му¬вання, побудова власних компонентів, графіка). Теоретичні основи числових методів розв’язку алгебраїчних рівнянь, диференційних рівнянь а також їх систем. Базові методи пошуку оптимальних розв’язків.
вміти побудувати алгоритм розв’язку задачі відповідної складності, порівняти різні алгоритми і обрати оптимальний розв’язок для конкретної задачі, створити консольне прикладення, що реалізує обраний алгоритм; налагодити та протестувати програму; використовуючи панель інструментів середовища. Обґрунтовувати необхідність застосування та тип числового методу для вирішення конкретної задачі. Обирати параметри обчислювальної процедури за умов досягнення необхідної точності обчислення. Застосовувати наявне математичне забезпечення ЕОМ, призначене для розв‘язку стандартних математичних задач. Проводити самостійно побудову алгоритмів для знаходження оптимальних розв’язків задач які виникають в мікро- та наносистемній техніці.



Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни:
• пререквізит: Основи інформатики
• кореквізити: Комп’ютерне моделювання пристроїв та технологій в мікро- та наносистемній техніці.



Короткий зміст навчальної програми:
Дисципліна «Інженерне програмування» ч.1 містить інформацію про сучасні технології програмування, мови програмування. Завданням вивчення дисципліни є освоєння алгоритмів і сучасних програмних засобів розв’язку інженерних задач з мікро- та наносистемної техніки. В курсі розглядаються основи програмування на алгоритмічній мові Паскаль. Побудова алгоритмів і блок схем для розв’язків інженерних задач. Ознайомлення з числовими методами розв’язку алгебраїчних рівнянь, диференційних рівнянь а також їх систем. Базові методи пошуку оптимальних розв’язків. .
Рекомендована література:
• Персональный компьютер для всех: в 4 книгах. Практическое пособие/ Под ред. А.Я. Савельева. М.: Высшая школа, 1991;
• Боои К. Паскаль для всех. М.: Энергоиздат, 1988, 91 с.;
• Ратбон, Энди. Windows 95 для “чайников”. Пер. с англ. К.: Диалектика, 1995, 272 с.;
• Б.П.Демидович, И.А.Марон, Є.З.Шувалов, Численные методы анализа, "Наука", М., 1963;
• Б.П.Демидович, И.А.Марон, Основы вычислительной математики, "Наука", М., 1966;
• Н.Н.Калиткин, Численные методы, "Наука", М., 1978;
• Т.Шуп, Решение инженерных задач на ЭВМ, "Мир", М., 1982



Методи і критерії оцінювання:
• Поточний контроль (30%): письмові звіти з лабораторних , усне опитування
• Підсумковий контроль (70 %, модульний контроль, екзамен)