Історія кафедри педагогіки та інноваційної освіти

Кафедру розпочала свою історію 1 вересня 1963 року, коли відповідно до наказу Міністра вищої і середньої спеціальної освіти Української РСР від 12 червня 1963 року № 323 "Про організацію кафедр у Львівському політехнічному інституті" було створено кафедру інженерно-педагогічної підготовки. За час свого існування кафедра практично завжди була випусковою — проводила підготовку фахівців зі спецiальностей «iнженеp-педагог-електpик» (1971–1976 рр.), «iнженеp-педагог-будiвельник» (1978–1996 рр.).

У 1996–1998 рр. кафедра проводила фахову підготовку військових юристів Військового відділення Львівської політехніки.

У 1999 р. кафедра ліцензувала спеціальність «Соціальний працівник» згідно з Проектом «Реформування суспільної служби», який фінансувало Канадське Агентство Міжнародного Розвитку (CIDA).

У 2001 р. спеціальність «Соціальна робота» було передано новоствореній кафедрі «Соціологія і соціальна робота» інституту гуманітарних і соціальних наук.

У 2002 р. кафедра ліцензувала нову спеціальність «Управління навчальним закладом» (спеціальність "Менеджмент" спеціалізації «Управління навчальним закладом»), за якою сьогодні готують магістрів для потреб системи освіти України.

Крім того, з 2010 р кафедра розпочала підготовку бакалаврів за спеціальністю «Журналістика» (зараз випусковою за цією спеціальністю є кафедра журналістики інституту права та психології), а з 2011 р. — за спеціальністю «Практична психологія», яка ліцензована (зараз випусковою за цією спеціальністю є кафедра теоретичної та практичної психології інституту права та психології).

У 2011 р. кафедра психології, педагогіки та соціального управління (ППСУ) увійшла до складу Інституту права та психології.

У 2015 році кафедру перейменували на кафедру педагогіки та соціального управління (ПСУ) Сьогодні кафедра нараховує 23 працівника професорсько-викладацького складу. З 2015 року завідувачем кафедри є д-р пед. наук, проф. Козловський Юрій Михайлович. Рішенням Вченої ради Львівської політехніки кафедра з 2016р. починає готувати викладачів для галузі професійної освіти, надаючи освітні послуги студентам інженерно-технічних, економічних та гуманітарних спеціальностей Львівської політехніки з присвоєнням професійної кваліфікації викладач (за фахом).

З 2016 р. кафедра ліцензувала і розпочала підготовку бакалаврів за спеціальністю «Професійна освіта (спеціалізації: Комп'ютерні технології, Харчові технології, Машинобудування, Будівництво) та підготовку магістрів за спеціальністю "Освітні, педагогічні науки" (викладач дистанційного навчання, викладач (за фахом).

У 2019 році кафедру перейменовано на Кафедра педагогіки та інноваційної освіти.

Кафедра здійснює підготовку аспірантів за спеціальностями 011 «Освітні, педагогічні науки» та 015 «Професійна освіта (за спеціалізаціями)».

Оновлено 3 years 7 міс тому