Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Обладнання та матеріали для виготовлення упаковок, частина 1

Спеціальність: Прикладна механіка
Код дисципліни: 6.131.04.E.159
Кількість кредитів: 4.5
Кафедра: Механіка та автоматизація машинобудування
Лектор: Боровець Володимир Михайлович
Семестр: 6 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання:
• знати обґрунтування вибору пакувального матеріалу для виготовлення споживчих упаковок і транспортної тари;
• знати обґрунтування вибору типу обладнання для виготовлення споживчих упаковок і транспортної тари;
• знати різноманітність технологій та виробництв пакувальної промисловості;
• уміти вибрати та обґрунтувати запропонований пакувальний матеріал для певного технологічного процесу та підібрати обладнання для його реалізації;
• уміти складати та аналізувати компоновочні та конструктивні схеми машин, сконструювати та застосовувати спроектоване обладнання для певного технологічного процесу;
• уміти розраховувати та узгоджувати основні вузли обладнання, що об'єднані в технологічну лінію
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни:
Пререквізити: Машини та устаткування галузі; Технологія пакування та зберігання пакованої продукції;
Кореквізити: Пакувальне обладнання; Автоматизація процесів пакування. Обладнання та матеріали для виготовлення упаковок. Частина 2.
Короткий зміст навчальної програми:
Загальні основи побудови пакувального обладнання та матеріалів для виготовлення упаковок. Основні поняття, класифікація і різновидність упаковок та пакувальних матеріалів для їх виготовлення. Пакувальні матеріали із паперу і картону. Комбіновані матеріали на основі картону та картонна упаковка. Матеріали для виготовлення металевої тари. Металева тара. Скло і скляна тара. Характеристика деревини як матеріалу для виготовлення тари. Дерев'яна тара в пакуванні. Полімерні пакувальні матеріали в пакувальній галузі. Полімерні матеріали на основі БОПП, ПА, целюлози, поліефіри. Полімерні матеріали термоусадкові, стретч, багатошарові, ЛІН матеріали. Полімерні матеріали для вакуумного пакування, піноматеріали, БІО-і фоторозкладувальні матеріали. Гнучкі полімерні матеріали та сучасна упаковка. Полімерна тара. Збiрнi та штамповані жерстяні банки і кришки. Технологія виготовлення корпусів та кришок жерстяних банок.
Рекомендована література:
1. Гавва О.М., Безпалько А.П., Волчко А.І. Пакувальне обладнання в 3 кн. -1 кн. Обладнання для пакування продукції в споживчу тару / За ред.. О.М. Гавви. – Київ: ІАЦ «Упаковка», 2008. -436 с.
2. Сирохман І.В. Товарознавство пакувальних товарів і тари: підручник / І.В. Сирохман, В.М. Завгородня. - К.: Центр учбової літератури, 2009.-616 с. –ISBN 978-966-364-800-2.
3. Я.Ю. Локшин, Г.Х. Молдавский, Г.Ю. Бершацкий, А.Е. Розенбелов. Автоматические линии для производства жестяной тары. М.,: Машиностроение., 1972. 304 с.
4. Гладушняк, О.К. Технологічне обладнання консервних заводів: підручник / О.К. Гладушняк. – Херсон: Грінь Д.С., 2015. – 348 с.
Методи і критерії оцінювання:
- письмові звіти з лабораторних робіт, усне опитування, контрольна робота (30%); - підсумковий контроль (контрольний захід - екзамен): письмово-усна форма (70%).