Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Документообіг

Спеціальність: Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка
Код дисципліни: 6.152.06.E.185
Кількість кредитів: 3
Кафедра: Інформаційно-вимірювальних технологій
Лектор: Гунькало Алла Василівна, к.т.н., доцент
Семестр: 7 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання:
У результаті вивчення модуля фахівець повинен вміти:
- обґрунтовувати необхідність впровадження нових стандартів та нормативно-технічної документації, а також здійснювати контроль за дотриманням їхніх вимог;
- формувати фонд нормативних документів, що використовуються під час сертифікації продукції та під час сертифікації систем управління;
- оформляти сертифікати на системи управління, а також готувати рішення про припинення дії виданих сертифікатів на системи управління та атестатів виробництва;
- складати, оформляти і редагувати нормативно-технічну документацію, вдосконалювати чинні на підприємстві методики та розробляти нові.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни:
Немає
Короткий зміст навчальної програми:
Загальні відомості про інформацію, документи та нормативно-технічний документообіг. Стандарти, науково-дослідна, науково-технічна та патентна документація. Технічна (конструкторська, технологічна) документація в документообігу. Етапи розроблення технічної документації. Метрологічна експертиза технічної документації. Контроль документації. Нормоконтроль технічної документації (стандартизаційний контроль). Організація ефективного документообігу на підприємствах та в організаціях. Напрями вдосконалення нормативної документації та нормативно-технічного документообігу. Фонди нормативних документів. Нові технології роботи з документами. Електронний документообіг. Системи електронного документообігу.
Рекомендована література:
1. Гунькало А.В. Нормативно-технічний документообіг: конспект лекцій для студентів напряму підготовки 6.051002 „Метрологія, стандартизація та сертифікація”. – Львів: Видавництво Національного університету „Львівська політехніка”, 2011. – 44 с.
2. Електронний навчально-методичний комплекс «Нормативно-технічний документообіг» для студентів Інституту комп'ютерних технологій, автоматики та метрології напряму підготовки 6.051002 „Метрологія, стандартизація та сертифікація”, 2013. – 465 с.
3. Методичні вказівки до самостійної роботи студентів з навчальної дисципліни „Нормативно-технічний документообіг” для студентів напряму підготовки 6.051002 „Метрологія, стандартизація та сертифікація” / Укл.: А.В. Гунькало. – Львів: Видавництво Національного університету „Львівська політехніка”, 2013. – 56с.
4. Методичні вказівки до практичних занять з навчальної дисципліни „Нормативно-технічний документообіг” для студентів напряму підготовки 6.051002 „Метрологія, стандартизація та сертифікація” / Укл.: А.В. Гунькало. – Львів: Видавництво Національного університету „Львівська політехніка”, 2013. – 24 с.
5. Управління якістю. Сертифікація / [Бичківський Р.В., Столярчук П.Г., Сопільник Л.І., Калинський О.О.]. – К.: Вища школа, 2005. – 432 с.
6. Шаповал М.І. Менеджмент якості: Підручник.- К.: Т-во „Знання”, КОО, 2003.- 475 с.
7. Беспянська Г. Раціоналізація документообігу на підприємстві // Секретар-референт.- 2007.- №11.- С.21-25.
8. Кудрявцев В.А. и др. Организация работы с документами.- М.: ИНФРА-М, 1998.
9. Національні стандарти України: ДСТУ 1.1. – 1.7., 1.11., 1.12.
10. Журнали «Стандартизація, сертифікація, якість», «Стандарты и качество» тощо.
Методи і критерії оцінювання:
Поточний контроль (100%): реферат, усне опитування, доповіді, контрольний захід.