Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Участь адвоката у справах міжнародних інвестицій

Спеціальність: Правознавство
Код дисципліни:
Кількість кредитів: 4
Кафедра: Цивільне право та процес
Лектор: У. П. Бобко
Семестр: 2 семестр
Форма навчання: заочна
Результати навчання:
Знати: правові засади діяльності адвоката у справах міжнародних інвестицій; основні закономірності формування та розвитку правового забезпечення участі адвоката у справах міжнародних інвестицій; особливості процесуальних аспектів підсудності розгляду справ у вітчизняних судових інстанціях за участю іноземних інвесторів; актуальні теоретичні та практичні проблеми вирішення зовнішньоекономічних спорів міжнародним комерційним арбітражем.
Вміти: застосовувати юридичні поняття та категорії, що характеризують участь адвоката у справах міжнародних інвестицій; тлумачити та правильно застосовувати правові норми міжнародного та вітчизняного законодавства у сфері залучення іноземних інвестицій; складати проекти арбітражних угод для розв'язання зовнішньоекономічних спорів; здійснювати аналітичну роботу, самостійно працювати з навчальною і спеціальною літературою.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни:
Теорія держави і права
Міжнародне право
Адвокатське самоврядування
Інвестиційне право
Господарське право
Організація адвокатської справи
Короткий зміст навчальної програми:
Мета: дати студентам грунтовні знання у вирішенні спорів які виникають в результаті укладення контрактів між українськими субєктами та іноземними котрагентами з урахуванням особливостей правового регулювання господарських правовідносин у міжнародному арбітражі та вітчизняних судах; навчити студентів умінню застосовувати на практиці здобуті знання з представлення інтересів у справах міжнародних інвестицій; сприяти здобуттю студентами навичок самостійної роботи, що дозволить поглиблювати й оновлювати знання з міжнародного інвестиційного та торговельного арбітражу; сформувати правничу правосвідомість та підвищити рівень правової культури у майбутніх адвокатів.
Рекомендована література:
1. Авсієвич А. В. Практика вирішення спорів при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності / Дис. на здоб. наук. ступ. д-ра філософії в галузі права. - К.: МКА; МАУП; Міжнарод. відкритий ун-т, 2005. - 216 c
2. Бєлоглавек О. Міжнародний торговий арбітраж: законодавство і практика різних країн. - К.: Таксон, 1998. - 208 с
3. Зыков Р. Коммерческий арбитраж в Финляндии // Підприємництво, господарство і право. - 2006. - № 11. - С. 11–15.
4. Кибенко Е. Р. Международное частное право. - Х.: Эспада, 2003. -12 с.
5. Международный коммерческий арбитраж в Украине: законодательство и практика. - К.: Ин Юре, 2000. - 973 с.
6. Притика Д. М., Тітов М. І., Щербина В. С. та ін. Арбітражний процес. - Х.: Консул., 2000. - 544 с
7. Притыка Д. Н. Арбитражный суд: проблемы организации и деятельности. - К.: Орияне, 2000. - 320 с.
8. Слипачук Т. Да здравствует балтийский арбитраж // Юридическая практика. - 2005. - № 26. - С. 15–16.
9. Торгашин О. Актуальні аспекти становлення та розвитку міжнародного комерційного арбітражу в Україні // Підприємництво, господарство і право. - 2006. - № 8. - С. 91–96.
10. Фединяк Л. Примирювальні процедури та медіація як способи вирішення зовнішньоекономічних спорів: правотворчий досвід України та іноземних держав // Підприємництво, господарство і право. - 2006. - № 2. - С. 3–5.
Методи і критерії оцінювання:
Оцінюються усне опитування на практичних заняттях; виступ на практичних заняттях із рефератом, доповіддю, участь у дискусії тощо; тестування знань студентів із відповідної теми лекційного курсу; письмова контрольна робота (відповіді на питання лекційного курсу, вирішення практичних завдань, вправ тощо); захист індивідуального завдання; виконання домашнього завдання.