Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Конфліктологія та теорія переговорів

Спеціальність: Міжнародна інформація
Код дисципліни: 6.055.02.O.25
Кількість кредитів: 4
Кафедра: Політологія та міжнародні відносини
Лектор: д. політ. н., професор Луцишин Галина Іванівна
Семестр: 3 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання:
У результаті вивчення дисципліни студент повинен знати сутність конфліктів, їх типологію та причини виникнення в системі сучасних міжнародних відносин; сучасні концепції теорії конфліктів у міжнародних відносинах; особливості внутрішньої структури та динаміки розвитку конфліктів; основи аналізу та прогнозування, методи попередження та вирішення конфліктів, технології управління конфліктами, етапи, стратегії та тактики ведення переговорів, способи врегулювання конфліктів на різних рівнях. Також студент повинен вміти використовувати на практиці методи діагностики та аналізу конфліктів для дослідження конкретних міжнародних ситуацій, аналізувати причини виникнення конфліктів; розрізняти етапи розгортання конфлікту; знаходити шляхи й засоби попередження конфліктів, використовувати технології управління конфліктами.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни:
• Теорія міжнародних відносини
• Міжнародні організації
• Міжнародні відносини та світова політика.
Короткий зміст навчальної програми:
Поняття конфлікту. Предмет, об’єкт та фукції конфліктології. Понятійний апарат і система категорій конфліктології. Принципи конфліктології. Методи конфліктології. Історія становлення та розвитку конфліктологічних знань. Причини, структура та динаміка конфліктів. Міжнародні конфлікти, збройні та не збройні конфлікти, сучасні «гібридні війни». Міжетнічні, міжконфесійні конфлікти, етнічний та регіональний сепаратизм. Аналіз та експертиза конфліктів. Запобігання конфліктам. Управління конфліктами. Теорія переговорів. Посередництво у врегулюванні конфліктів. Демократичні технології державного врегулювання конфліктів.
Рекомендована література:
1. Гірник А.М. Основи конфліктології / А.М.Грняк. – Вид-во»Києво-Могилянська академія». – 2010. – 222 с.
2. Луцишин Г.І. Конфліктологія та теорія переговорів. Навчальний посібник / Г.І.Луцишин. –Львів: Видавництво НУ «Львівська політехніка». – 2015. – 200 с.
3. Конфліктологія: Навчальний посібник / За ред. М. П. Гетьманчука. П. П. Ткачука. – Львів: ЛІСВ, 2007. – 326 с.
4. Перепилиця Г. М. Конфлікти в посткомуністичній Європі: Монографія / Г.М.Перепилиця. – Київ: НІСД, 2003. – 432 с.
5. Примуш М. Конфліктологія: навч. посіб. для вузів /М. Примуш; М-во освіти і науки України. – К.: Вид. дім “Професіонал”, 2006. – 282 с.
6. Пірен М. І. Конфліктологія: Підручник / М.І.Пірен. – Київ: МАУП, 2007. – 360 с.
7. Тихомирова Є. Б., Постоловський С. Р. Конфліктологія та теорія переговорів: Підручник. – Суми: ВТД «Університетська книга», 2008. – 240 с.
Методи і критерії оцінювання:
o поточний контроль: усне опитування, виступи на семінарах, написання рефератів (40%).
o підсумковий контроль (контрольний захід, екзамен): письмово-усна форма (60%)