Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Діяльність туристичних самодіяльних організацій

Спеціальність: Туризм
Код дисципліни: 6.242.01.E.83
Кількість кредитів: 4
Кафедра: Туризм
Лектор: к.е.н. Стадницька Ю.Ю.
Семестр: 5 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання:
Отримання знань для організації комунікаційної взаємодії та вирішення конфліктних ситуацій у процесі формування та реалі¬зації туристичних послуг, за допомогою сучасних інформаційних, комунікаційних та інноваційних технологій; здобуття адекватних знань та розумінь масштаб яких буде достатнім, щоб успішно організовувати туристичну діяльність, формувати та репрезентувати результати професійної діяльності; застосовувати набуті знання і розуміння для ідентифікації, формулювання і вирішення завдань розвитку туризму; системно мислити та застосовувати творчі здібності до формування принципово нових ідей в туристичній сфері; здійснювати пошук інформації в різних джерелах для вирі¬шення задач туристичної сфери; ефективно працювати як індивідуально, так і у складі команди; критично оцінювати отримані результати діяльності, та аргу¬ментовано захищати прийняті рішення; уміння спілкуватись, включаючи усну та письмову комунікацію українською та іноземною мовами; володіння достатніми знаннями різних теорій в галузі комунікацій, що дасть можливість організації комунікаційної взаємодії за допомогою сучасних комунікаційних технологій; здатність адаптуватись до нових ситуацій та приймати відповідні рішення; здатність усвідомлювати необхідність навчання впродовж усього життя з метою поглиблення набутих та здобуття нових фахових знань.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни:
Історія туризму; організація туризму (туристичних подорожей); організація туризму (екскурсійної діяльності).

Короткий зміст навчальної програми:
Основні аспекти діяльності туристської організації. Нормативно-правові основи діяльності туристських самодіяльних організацій в Україні та світі. Вимоги до формування туристських груп. Порядок оформлення туристської організації. Види діяльності туристських самодіяльних організацій. Творча та рекламна діяльність туристських самодіяльних організацій. Структура і діяльність туристських клубів. Підготовка, організація та проведення туристського походу. Організація і проведення змагань з туристського багатоборства. Організаційно-масовий та соціокультурний напрям діяльності туристських самодіяльних організацій. Екскурсійний напрям діяльності туристських самодіяльних організацій. Навчально-методичний та рекреаційний напрям діяльності туристських самодіяльних організацій.
Рекомендована література:
1. Щур Ю.В., Дмитрук О. Ю. Спортивно-оздоровчий ту¬ризм: Навч. посіб. — К.: Альтерпрес, 2003. — 232 с.
2. Грицак Ю.П. Організація самодіяльного туризму: навч. пос. для студентів спеціальності «туризм».- Харків: Экограф, 2008. – 164 с.
3. Чорненька Н. В. Організація туристичної індустрії: Навчальний посіб.- К.: Атіка, 2006.- 264 с.
3.Луцький Я. З історії туристсько-краєзнавчої роботи в «Пласті».–Ів.-Франківськ:Лілея-НВ, 1998.-59с.
4.Організація та методика оздоровчої фізичної культури і рекреаційного туризму: Навчальний посібник / Жданова О.М., Тучак А.М., Поляковський В.І., Котова І.В. –Луцьк: Вежа Державного університету імені Лесі Українки, 2000. –С. 175-188.
5. Рудев І.М. Діяльність самодіяльної туристської організації: Навч.посіб. – К., 2009.-355 с.
Методи і критерії оцінювання:
• Поточний контроль (30 %) — практичні заняття, усне опитування, контрольна робота
• Підсумковий контроль (70%) — диференційований залік