Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Міжнародні організації та екологічна безпека

Спеціальність: Публічне управління та адміністрування
Код дисципліни: 6.281.06.E.363
Кількість кредитів: 3
Кафедра: Підприємництво та екологічна експертиза товарів
Лектор: Викладачі кафедри підприємництва та екологічної експертизи товарів
Семестр: 5 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання:
• знати сутність міжнародних організацій та їх особливості; історичну еволюцію концепцій міжнародних організацій; особливості внутрішньої структури та динаміки різних міжнародних організацій; основні аспекти аналізу місця та ролі міжнародних організацій;
• уміти аналізувати причини виникнення міжнародних організацій; розрізняти етапи становлення сучасної системи міжнародних організацій; оцінювати ефективність функціонування міжнародних міжурядових та неурядових організацій; визначати механізми впливу міжнародних організацій на міжнародні відносини та світову політику.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни:
- Економіко-екологічні аспекти глобального розвитку;
- Європейські стандарти публічного адміністрування та засади євроінтеграції;
- Управління якістю;
- Екологічний менеджмент;
- Ризики впровадження екотехнологій.
Короткий зміст навчальної програми:
Загальна характеристика міжнародних організацій; поняття та підходи до вивчення МО; типологія МО; членство, структура, фінансування і функції МО; методи прийняття рішень в МО; основні етапи становлення; правові норми і принципи функціонування; організація Об'єднаних Націй; рада Європи; ОБСЄ і ОПЕК; СОТ і МВФ; ЄС i HATO; основні аспекти екологічної безпеки; оцінка рівня екологічної небезпеки; регулювання екологічних ситуацій; міжнародні аспекти екологічної безпеки і міжнародне співробітництво в галузі охорони природи. основні принципи екологічної безпеки для здійснення екологічно безпечних технологій; прийняття правильних рішень в процесі вибору існуючого обладнання та у випадку виконання проектних робіт для нового і реконструкції старого виробництва. експлуатація екологічно безпечного обладнання; актуальні проблеми охорони навколишнього середовища в Україні та охорона навколишнього середовища в зарубіжних країнах.
Рекомендована література:
1. Дегодюк Е.Г., Дегодюк С.Е. Еколого-техногенна безпека України:Посібник — Київ — Видавництво ЕКМО — 2006. — 305 с.
2. Міжнародні організації:Навч. Посібник / За ред. Козака Ю.Г., Ковалевського В.В., Кутайні З.- Київ: Центр учбової літератури, 2007.- 440 с.
3. Міжнародні організації:Навч. Посібник / За ред. О.С. Кучика.- 2-ге вид., перероб. і допов.- Київ:Знання, 2007.- 749 с.
4. Романченко І.С., Сбітнєв А.І., Бутенко С.Г. Екологічна безпека: екологічний стан та методи його моніторингу: Навч. Посібник. — Київ — 2006. — 554 с.
5. Шмандій В.М., Некос В.Ю. Екологічна безпека: Підручник — Харків — Кременчук — 2008. — 436 с.
Методи і критерії оцінювання:
• поточний контроль (30%) виконання контрольної роботи, усне опитування.
• підсумкова контрольна робота (70%, залік).