Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Статистика і аналіз даних у державному управлінні (курсова робота)

Спеціальність: Публічне управління та адміністрування
Код дисципліни: 6.281.01.E.149
Кількість кредитів: 2
Кафедра: Адміністративний та фінансовий менеджмент
Лектор: -
Семестр: 5 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання:
- Знання цілей, принципів та етапів побудови розумних міст;
- Знання інформаційної та технологічної інфраструктури смарт-міста;
- Знання можливостей використання інформаційних технологій для розбудови смарт-міст та їх сталого розвитку;
- Навики організації взаємодії громадськості міста з місцевими органами влади для участі у розвитку міста та впливу на містопланування
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни:
-
Короткий зміст навчальної програми:
Поняття урбанізації. Урбаністична екологія. Урбанізація як спосіб життя. Сучасні теорії урбанізації. Урбанізація в Україні: соціальний та управлінський аспекти. Сутність, принципи та стратегії реалізації концепції смарт-міста. Переваги сучасних смарт-технологій для міст. Інноваційне середовище як база економічного зростання міста. Модель управління містом смарт сіті. Сучасні стандарти в управлінні містом. Принципи та напрями трансформації управління містом за концепцією смарт сіті. Технологічна модель смарт-міста. Напрями впровадження нових сучасних інформаційно-комунікаційних технологій для якісного поліпшення життя, управління містом, скорочення видатків та забезпечення сталого розвитку міста. Соціальна модель смарт-міста. Громадяни як основний чинник розвитку смарт-міста. Умови та шляхи створення комфортного, безпечного, здорового та розумного середовища для жителів міст.
Рекомендована література:
1. Cучасні проблеми урбанізації в контексті національної безпеки України: аналітична записка; Нац. ін-т стратегіч. досліджень при Президентові України, 2013 [Електронний ресурс] — Режим доступу -http://www.niss.gov.ua/articles/1165/#_ftnref8
2. Салій І. М. Урбанізація в Україні: соціальний та управлінський аспекти : Моногр. / І. М. Салій. - К. : Наук. думка, 2005. - 303 c.
3. Електронне урядування. Опорний конспект лекцій / C. В. Дзюба, І. Б. Жиляєв, С. К. Полумієнко, І. А. Рубан, А. І. Семенченко. За ред. А. І. Семенченка. – Київ, 2012.
4. Довідник е-врядування для місцевих органів влади України. Практичні вказівки і кращі практики місцевого е-врядування. – Академія електронного управління, 2014.
4. Сендзюк М. А. Інформаційні системи в державному управлінні: навчальний посібник. / М. А. Сендзюк. –К.: КНЕУ, 2004. –339 с.
Методи і критерії оцінювання:
Поточний контроль знань, семестровий контроль у формі екзамену

Статистика і аналіз даних у державному управлінні (курсова робота)

Спеціальність: Публічне управління та адміністрування
Код дисципліни: 6.281.05.E.320
Кількість кредитів: 2
Кафедра: Адміністративний та фінансовий менеджмент
Лектор: асистент Хім М. К.
Семестр: 5 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання:
1. Знання основ професійно-орієнтованих дисциплін спеціальності в області публічного адміністрування, державного регулювання економіки та страхування, бюджетної політики, теорії конкуренції та підприємництва, теоретичних засад функціонування світових та національних ринків, основ фінансової та бюджетної політик
2. Уміти застосовувати знання і розуміння для розв’язування задач синтезу та аналізу в системах, які характерні обраній спеціальності
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни:
• Фінансовий менеджмент і аналіз неприбуткових організацій
• Структурно-інституційний аналіз ринків.
Короткий зміст навчальної програми:
Курсова робота повинна містити теоретичну та практичну складові. При її написанні рекомендується виділяти 3 розділи: Перший розділ присвячується розкриттю сутності об’єкта дослідження, характеристиці основ організації управління ним. У ньому здійснюється аналіз літератури з проблеми дослідження; розкриття основних понять теми; аналіз, порівняння, співставлення існуючих поглядів різних науковців на досліджувану проблему. Другий розділ присвячується аналізу сучасного стану об’єкта дослідження та фінансової практики. Він виконується на основі вивчення статистичних та звітних даних, публікацій в періодичних виданнях, даних, оприлюднених на офіційних сайтах органів державного управління, професійних учасників фінансового ринку, міжнародних організацій, в аналітичних оглядах тощо. Аналіз динаміки досліджуваних явищ має здійснюватись не менш як за 5 останніх років (якщо інше не погоджено з науковим керівником). Третій розділ присвячується дослідженню виявлених у попередніх розділах проблем та можливих шляхів їх вирішення. Також може вивчатись зарубіжний досвід та перспективи використання іноземних напрацювань в українській практиці. Висновки курсової роботи повинні випливати з проведеного дослідження і мати безпосередній зв’язок з його результатами. У висновках підводяться підсумки щодо всіх висвітлених у курсовій роботі питань. Вони мають відповідати меті та завданням дослідження, визначеним у вступі (показати, чи досягнуто мети, які завдання виконано повністю або частково, які ні і чому). За потреби до складу курсової роботи включаються додатки.
Рекомендована література:
1. Факторний, дискриминантний и кластерний аналіз / Пер. з англ.; Дж.- О. Кім, Ч.У. Мюллер, У.Р. Клекка та ін.; За ред. І.С. Єнюкова. – М.: Фінанси і статистика, 1989. – 215 с.
2.Єріна А.М. Статистичне моделювання та прогнозування: Навч. посібник. – К.: КНЕУ, 2001. – 170 с.
3. Історія розвитку статистики [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua/ – офіційний сайт Державної служби статис- тики.
4. Державне управління : навч. посіб. / А. Ф. Мельник, О. Ю. Оболенський, А. Ю. Васіна, Л. Ю. Гордієнко ; за ред. А. Ф. Мельник. – К. : Знання- Прес, 2003. – 343 с.
Методи і критерії оцінювання:
підсумковий контроль – 100% (захист курсової роботи)