Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Економіка виробничо-господарської діяльності підприємства (курсовий проект)

Спеціальність: Публічне управління та адміністрування
Код дисципліни: 6.281.06.E.365
Кількість кредитів: 3
Кафедра: Підприємництво та екологічна експертиза товарів
Лектор: Викладачі кафедри підприємництва та екологічної експертизи товарів
Семестр: 5 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання:
• знати основними напрямками діяльності підприємства у сучасних умовах; формуванням програми виробництва продукції та її реалізації виходячи з маркетингового аналізу ринку; визначенням складових ресурсного потенціалу підприємства та шляхів його ефективного використання; системи техніко-економічних показників, що характеризують господарсько-виробничу діяльність підприємства;
• вміти розрахувати поточні витрати підприємства з урахуванням їх складу у цілому та окремих виробів та послуг; розрахувати доходи й прибутки від різних напрямів його діяльності, а також і їх відносні показники; визначити планові величини собівартості та доходів зі застосуванням прийомів аналізу; оцінити ефективність інвестиційних та інноваційних заходів та їх вплив на показники діяльності підприємства, також підвищення його конкурентоспроможності продукції.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни:
- Економіко-екологічні аспекти глобального розвитку;
- Європейські стандарти публічного адміністрування та засади євроінтеграції;
- Управління якістю;
- Екологічний менеджмент;
- Ризики впровадження екотехнологій.
Короткий зміст навчальної програми:
Підприємство як суб’єкт господарювання та його місія; виробнича потужність підприємства та планування його виробничої діяльності; номенклатура, асортимент, якість продукції підприємства; основні фонди підприємства; оборотні кошти та матеріально-технічне забезпечення; трудові ресурси та стимулювання праці робітників; класифікація витрат та структура собівартості продукції; калькулювання собівартості продукції; прибуток підприємства, його сутність та методи визначення. рентабельність та її види; ефективність та конкурентоспроможність підприємства; необхідність інноваційних процесів. види інвестицій та джерела фінансування; абсолютна та порівняна ефективність капітальних вкладень; ефективність інвестицій з урахуванням часової вартості грошей; аналіз фінансового стану підприємств; фінансове планування на підприємстві та бюджетне планування.
Рекомендована література:
1. Економіка підприємства. Зб. практичних задач і конкретних ситуацій: Навч. посібник / СФ. Покропивний, Г.О. Швиданенко, О.С. Федонін та ін.; за ред. СФ. По кропивного. - К.: КНЕУ, 2000. - 328с.
2. Економіка підприємства: Підручник / За ред. С.Ф. Покропивного. - Вид. 3-є, перероб. та доп. - К.: КНЕУ, 2003. - 652с.
3. Економіка та фінанси підприємства: підручник / И. М. Петрович, Л. М. Прокопишин-Рашкевич. - Львів, 2014 . - 408 с.
4. Іванілов О. С. Економіка підприємства [Текст] : підручник / О. С. Іванілов. - К. : Центр учбової літератури, 2009. - 728 с.
5. Непочатенко O. O. Фінанси підприємств [текст] : підручник / O. O. Непочатенко, Н. Ю. Мельничук – К. : «Центр учбової літератури», 2013. – 504 с.
Методи і критерії оцінювання:
• поточний контроль (30%) усне опитування.
• підсумковий контроль (70%, іспит).