Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Організація біотехнологічного виробництва(проектування та устаткування) (курсовий проект)

Спеціальність: Біотехнології та біоінженерія
Код дисципліни: 6.162.02.E.101
Кількість кредитів: 3
Кафедра: Технологія біологічно-активних сполук, фармації та біотехнологія
Лектор: Керівник курсової роботи
Семестр: 7 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання:
• знати методи розрахунків матеріальних та теплових балансів ферментації, визначення необхідних характеристик основного та допоміжного обладнання ферментації, обладнання для підготовки та стерилізації живильного середовища та аераційного повітря.
• знати основні конструкції та обв’язку ферментерів, матеріали для їх виготовлення, теплоносії та холодоагенти що використовуються в технологічних операціях.
• вміти розрахувати та вибрати обладнання для післяферментаційного розділення культуральної рідини та для подальшої обробки біомас та нативних розчинів.
• вміти розробляти принципові апаратурно-технологічні схеми біотехнологічних виробництв.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни:
пререквізити: математичне моделювання мікробіологічних процесів; процеси та апарати біотехнологічних виробництв.
кореквізити: організація біотехнологічного виробництва (проектування та устаткування).
Короткий зміст навчальної програми:
Обгрунтування теми та мети бакалаврської кваліфікаційної роботи. Характеристика сировини та готової продукції. Коротка технологія. Матеріальні розрахунки. Технологічні розрахунки, вибір обладнання та створення апаратурно-технологічної схеми. Теплові розрахунки та креслення основного апарату. Висновки. Список використаної літератури. Додатки (презентація).
Рекомендована література:
1. Процеси і апарати хіміко-фармацевтичної промисловості. Навч посібник для фарм і хім спец. / Сидоров Ю.І., Чуєшов В.І., Новіков В.П. - Винница: Нова Книга, 2009. -816 с.
2. Технологічне обладнання біотехнологічної і фармацевтичної промисловості: підручник [для вищ. навч. закл.] / Стасевич М.В., Милянич., А.О., Стрельников Л.С., Крутських Т.В, Бучкевич І.Р., Зайцев О.І Гузьова., І.О., Стрілець О.П., Гладух Є.В., Новіков В.П. –Львів: «Новий Світ-2000», 2016. –410 с.
3. Кантере В. М., Мосичев М.С., Дорощенко М.И. и др. Основи проектирования предприятий микробьиологической промышленности. – М.: ВО «Агропромиздат», 1990, 304с.
Методи і критерії оцінювання:
Публічний захист перед Екзаменаційною комісією – усна форма (100 балів).