Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Соціологія малих груп і комунікація

Спеціальність: Соціологія
Код дисципліни: 6.054.01.E.80
Кількість кредитів: 4
Кафедра: Соціологія та соціальна робота
Лектор: асистент Сметаніна Олена Олександрівна
Семестр: 7 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання:
знання наукових принципів та методології досліджень в сфері суспільних відносин, суспільних комунікацій, суспільно-політичних та соціокультурних процесів на регіональному, національному та міжнародному рівнях; навички аналізувати та пояснювати актуальні процеси у суспільній сфері; навички застосування на практиці соціологічних теорій соціальної комунікації, управління, конфлікту, соціальної диференціації, економіки, політики, культури тощо.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни:
• Пререквізити: Теоретична соціологія, Сучасні соціологічні теорії, Соціальна педагогіка, Соціологія праці і управління.
• Кореквізити: Соціальна структура та стратифікація.
Короткий зміст навчальної програми:
Предмет і методи соціології малої групи як спеціальної соціологічної теорії. Призначення груп в суспільстві та в організації соціального життя. Група як суб’єкт історичного процесу. Малі та великі групи: спільне та відмінне. Мала група як соціологічна категорія. Проблеми малої групи у класичній і сучасній соціології. Мала група як соціально-психологічний феномен. Фактори, що впливають на групову динаміку. Соціальна психологія міжособистісних взаємодій. Феномени міжособистісних взаємодій у малій групі. Типи груп. Лідерство у малих групах. Стадійність розвитку малої групи. Соціологічні та психологічні критерії розвитку малої групи. Комунікація в групі.
Рекомендована література:
1. Маллендер О., Уорд Д. Самокерована групова робота. Діяльність користувачів з метою наснаження. – Амстердам – К., 1996. – 196 с.
2. Соціологія малих груп: підручник для студентів вищ. навч. закладів / В.М. Огаренко, Ж.Д. Малахова; Гуманітар. ун-т "Запорізьк. ін-т держ. та муніципальн. упр". - Запоріжжя: [б. и.], 2002. - 291 с.
3. Управління групами у схемах, таблицях і коментарях: навч. посібник / Н.І. Редіна, К.В. Комарова, В.В. Гавяда, С.А. Шмельова; Мін. фін. України, Дніпропетровськ. держ. фін. акад. - Дніпропетровськ: ДДФА, 2008. - 190 с.
4. Вачков И.В. Основы технологии группового тренинга. Психотехники: учебное пособие. – М., 1999. – 176 с.
5. Психодинамическая групповая психотерапия / Дж. Рутан, У. Стоун. – СПб: Питер, 2002. – 400 с.
Методи і критерії оцінювання:
• Поточний контроль (40%): письмова робота: заявка на відкриття групи; практична групова робота — планування та проведення фрагменту тренінгу; виконання практичних завдань.
• Підсумковий контроль (60 %): екзамен - тестування.